Na první ligový duel po zimní pauze byli natěšení, fanouškům přálo i počasí. Slušná návštěva se ale výhry nedočkala.

Souboj s připravenými Pardubicemi přinesl domácím příznivcům rozpaky a hlavně porážku, se kterou v Uherském Hradišti nikdo nepočítal.

Slovácko si před derby ve Zlíně nečekaně zavařilo. I když dál pevně drží čtvrtou pozici a náskok před pronásledovateli se nijak nezmenšil, ztráta s Pardubicemi je pro Svědíkův tým varováním. Tudy cesta do Evropy rozhodně nevede, byť vzhledem k formě moravských rivalů (Olomouc, Ostrava) je téměř umetená.

Fotbalisté Slovácka (bílé dresy) v úvodním jarním utkání přivítali Pardubice.
Slovácko při jarní premiéře podlehlo Pardubicím, rozhodlo divoké nastavení

Východočeši ale se na Moravě prezentovali sympatickou hrou, favorit začal přitápět pod kotlem až když mu teklo do bot. Jinak si vypracoval šance, ale v zakončení byl zase laxní, nepřesný, prostě jalový.

Po zaslouženém vyrovnání v závěru střetnutí sice na chvíle propukla v hledišti i v mančaftu euforie, nadšení ale v příjemném jarním počasí rychle zchladil po brejku dorážející Hlavatý.

Slovácko má po domácí smolné prohře 1:2 o čem přemýšlet, sláva spojená s pěti sty starty ligového rekordmana Milana Petržely se ne úplně povedla. Snad to bude příště bez fanfár a modrobílých balonků výsledkově lepší …“

Autor Libor Kopl je fotbalovým expertem Deníku