Prostě co stačí na tuzemské soupeře, za hranicemi republiky je většinou málo. O tom se v minulosti přesvědčili Liberec, Jablonec, Olomouc, Zlín či Mladá Boleslav.

Rozdíl mezi provinčním moravským celkem a Fenerbahce byl až příliš propastný. I když hosté z Uherského Hradiště přečkali úvodní nápor soupeře, v horkém počasí a bouřlivé atmosféře se statečně rvali, v 17. minutě inkasovali první gól a dál se hlavně bránili.

Rozdíl v rychlosti, sebevědomí a především v individuálních dovednostech hráčů hráčů byl markantní. Holt miliony a obří rozpočet byly na trávníku opravdu znát.

Naděje hostů na remízový výsledek zhasla na konci první půle, po precizně kopnutém trestném kopu byl navíc za stavu 2:0 hned po změně stran směšně vyloučen hostující stoper Hofmann a vítěz MOL Cupu se zbytkem zápasu pouze probránil.

Fotbalisté Slovácka (bílé dresy) ve čtvrtek večer vyzvalo Fenerbahce Istanbul. Foto: 1. FC Slovácko
Podívejte se: Naděje zhasla s vyloučením. Slovácko podlehlo Fenerbahce 0:3

V deseti to měl extrémně složité, bohužel ještě potřetí inkasoval, ale horšímu přídělu unikl.

Umazat doma tříbrankovou ztrátu však je (téměř) nereálné. Kritiku si ale hráči Slovácka nezaslouží, opravdu není na místě.

Navíc pořád není dobojováno, konec pohárové jízdy. Vždyť je tady ještě o něco chudší Evropská konferenční liga. V ní na Slovácko čeká hratelnější protivník.

Švédský AIK Stockholm ani makedonská Škendija Tetovo, jejichž první vzájemný souboj skončil remízou 1:1, nedosahují úrovně nadupaného Fenerbahce, takže snít o účasti v základní skupině prestižní soutěže a milionech mohou v Uherském Hradišti dál.