Rodákovi z Lubné vyloženě prospěl přesun z pozice defenzivního záložníka více dopředu. Kreativní fotbalista po změně pozice viditelně ožil. Na podzim zaznamenal neuvěřitelných deset branek, aktuálně vládne ligovým střelcům!

V sobotu si podmanil zimní duel s pražskými Bohemians, na výhře uherskohradišťského celku 5:2 se podílel hned čtyřmi brankami. Tolik gólů ostatně vstřelil za celou minulou sezonu!

Trenér Martin Svědík dobře ví, co v Havlíkovi má. Je chytrý, nesmírně pracovitý, skvělý v presinku, vyzdvihuje pravidelně kouč.

I proto by si jej s sebou vzal kamkoliv, třeba i do národního týmu. Tak moc pedantský trenér odchovanci Hanácké Slavie Kroměříž věří.

Borec s velkým přehledem a skvělou kopací technikou odehrál v nejvyšší soutěži více než tři stovky utkání, všechny v jednom dresu.

Už je v Klubu legend. I ve Slovácku už patří mezi nejvýznamnější postavy historie. Dost možná v Uherském Hradiště zůstane až do konce kariéry, což by na jednu stranu podtrhlo Havlíkovu oddanost, na druhé straně by to pro něj samotného byla velká škoda.

Fotbalisté Slovácka (modré dresy) v závěrečném domácím zápase podzimní části FORTUNA:LIGY vyzvali Bohemians 1905.
Neuvěřitelné! Záložník Havlík rozstřílel Bohemians. Vstřelil jim čtyři góly

V minulosti jako sedmnáctiletý teenager odmítl nabídku italského Bari a zůstal na rodné Moravě, teď by si zasloužil další velkou šanci, přestup do většího klubu.

Pokud by se nyní ozvala Sparta nebo Slavia, neměl by prováhat jedinečnou šanci v kariéře se posunout, jít za lepším.

Tichý a skromný muž dávno přerostl regionální klub, při vší úctě ke Slovácku má daleko na víc.

Vedení Slovácka věří, že v zimě prodlouží končící smlouvu, ještě na jaře vypomůže bílo-modrým k dalšímu úspěchu a za velký balík půjde ve stopách kamaráda Lukáše Sadílka, který se s Uherským Hradištěm loučil triumfem v MOL Cupu.

Celostátní pohár letos Slovácko určitě nevyhraje, po domácí porážce s druholigovou Duklou totiž vypadlo, ale třetí místo, na kterém se momentálně nachází, může udržet.

Záležet bude i na Havlíkovi. Pokud mu vydrží forma až do konce sezony, je žhavým zbožím nejen pro tuzemské velkokluby.

Navíc se klidně může objevit v nominaci na mistrovství Evropy 2024. Moc lepších leváků v Česku není …"

Autor Libor Kopl je fotbalovým expertem Deníku


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...