„Pohár jsme zvládli, teď musíme zvládnout Opavu," burcuje záložník Slovácka Jan Kalabiška.

Borci z Uherského Hradiště se i bez vykartovaného kapitána Daníčka a maroda Michala Kadlece chtějí proti tabulkovému sousedovi nastartovat. Další ztráta by byla hodně bolestivá.

„Poslední zápasy se nám moc nepovedly. Doma před vlastními fanoušky budeme chtít naplno bodovat,“ říká mladý křídelník Jakub Rezek.
Jednoduché to však mít Kordulova parta rozhodně nebude.

„Opava se v posledních zápasech výsledkově zvedla a dotahuje se na nás v tabulce. Vyměnila trenéra, což týmu přineslo nový impulz, přesto je to soupeř, kterého bychom měli porážet. Navíc hrajeme doma, takže věřím, že utkání zvládneme,“ uvedl Kalabiška.

Podle něj bude důležitý první gól. „Jak pro sebevědomí, tak pro vývoj zápasu má první vstřelená branka velkou důležitost,“ připomíná.

„To by měl být i recept na utkání s Opavou. Každý tým po vstřelené brance většinou zaleze a o to těžší je dobývat jeho branku. Očekávám, že Opava bude vycházet ze zabezpečené obrany. Pro nás to bude znamenat držet míč a najít cestu ke vstřelení branky,“ přidává Kalabiška.

Slovácko se na tréninku zaměřilo především na defenzivní činnost. Vždyť v posledním zápase v Mladé Boleslavi obdrželo pět branek. Náladu po debaklu si Moravané zvedli v Praze, kde v MOL Cupu přehráli třetiligový Radotín.

„Určitě budou dva dny lehčí v tréninku, než kdybychom smolně vypadli. Doufám, že nás to nakopne a odrazíme se k lepšímu výsledku i v lize,“ přeje si letní posila Slovácka.
Slezané přijedou do Uherského Hradiště povzbuzení výhrou nad Teplicemi. Nový trenér Opavy Ivan Kopecký, který u týmu nováčka nahradil Romana Skuhravého, čeká vyrovnaný souboj.

„Slovácko má svou kvalitu. My ale hledíme hlavně sami na sebe. Věřím, že navážeme na naše předchozí dva duely,“ vzhlíží k sobotnímu duelu trenér Opavy Ivan Kopecký. „Soupeř má kvalitu v útočné fázi. Poslední zápas mu nevyšel, ale my ho nesmíme podcenit,“ uvědomuje si trenér SFC. „Každopádně utkání bude hlavně o nás. O přednostech a slabinách Slovácka víme, budeme na ně připraveni,“ podotkl Kopecký.

O sestavě na sobotní střetnutí jasno ještě nemá. „Máme v hlavě nějaké myšlenky. Zatím je ale brzy dělat závěry,“ dodal. Slezané vyjíždějí k utkání o den dříve. „Další důležitý zápas. Nechceme nic podcenit, proto jedeme už v pátek,“ zakončil Ivan Kopecký.

Utkání 10. kola FORTUNA:LIGY se na Městském stadionu Miroslava Valenty v Uherském Hradišti hraje v sobotu od sedmnácti hodin.