„My se budeme normálně připravovat dál, abychom byli nachystaní, kdyby se soutěž náhodou rozjela. Samozřejmě vím, že mistrovský zápas nenahradí žádný trénink, ale kluci potřebují mít herní vytížení. Až pokud by se zrušil zbytek sezony, budeme řešit, co dál,“ říká pětačtyřicetiletý kouč.

Nouzový stav bude v České republice platit minimálně do 10. dubna. Jisté je, že následující týdny budou nejen bez ligového fotbalu.

„Rozhodnutí nejsou jednoduchá, protože je to nová situace, která tady ještě nikdy předtím nebyla. Důležité je, aby opatření měla správný účinek a brzy jsme se toho zbavili,“ přeje si nejen Svědík.

Kouč Slovácka moc dobře ví, že zdraví je přednější než cokoliv jiného.

„Bohužel nemoc se šíří dál a v posledních dnech nabrala takové obrátky, se kterými nikdo nepočítal,“ posteskl si.

Evropská fotbalová unie UEFA kvůli epidemii koronaviru odložila všechny zápasy evropských pohárů, které se měly hrát příští týden. O dalším osudu soutěží rozhodne na mimořádném zasedání v úterý, kde se bude projednávat i případné zrušení nebo odložení letního mistrovství Evropy.

„Proto je složité k tomu nyní cokoliv říkat a jakkoliv kalkulovat. Nikdo z nás neví, co bude za den, tři dny nebo měsíc,“ říká Svědík.

Ten ale zároveň věří, že se soutěž znovu rozběhne a dohraje.

„Bude ale těžké dodržet plánovaný model,“ tuší.

„I když pokud se zruší EURO, může se dohrát i nadstavba. Ale teď je zbytečné o čemkoliv spekulovat. Navíc všechno stejně záleží na tom, co si odhlasují ligové kluby,“ připomíná.

Bez diváků by podle něj přišla FORTUNA:LIGA o svoji regulérnost. „Soutěž by byla ovlivněná,“ míní.

Podle Svědíka by to bylo podobné jako s videorozhodčím, který není na každém stadionu.

„Fanoušci hlavně u nás na Slovácku jsou naším dvanáctým hráčem. I díky nim jsme v domácím prostředí silní. Takto bychom o tu výhodu přišli. A zatímco jsme na podzim ve venkovních utkáních hráli před diváky, teď na jaře už bychom hráli bez nich,“ připomíná.

„Vím, že je to složité, ale za mě hrát bez fanoušků je nešťastné řešení,“ přidává.

Svěřence nabádá k tomu, aby nechodili až tolik mezi lidi a nevyhledávali větší společnost.

„V kabině jsme si řekli, že všichni musíme být zodpovědní k sobě i ke zbytku týmu. Pokud to dostane jeden z nás, už je to velký problém. Takže doufám, že jsme všichni natolik zodpovědní, abychom neohrozili jenom sebe, ale i členy rodiny nebo další lidi,“ dodal Svědík.

ON-LINE ke koronaviru najdete ZDE

 

Koronavirus v Česku