„Máme tady o poznání tepleji. Ukazuje to třicet stupňů, ale pocitově je to snad i víc,“ hlásí na klubovém webu záložník Slovácka Vlastimil Daníček.

ZIMNÍ PŘÍPRAVA 1.FC SLOVÁCKO
27. prosince – zahájení zimní přípravy
4. až 11. ledna – herní soustředění v Turecku (2 zápasy v jednání)
14. až 21. ledna – herní soustředění v Chorvatsku (3 zápasy v jednání)
28. ledna – start jarní části ligy (1.FC Slovácko – SK České Budějovice)

Denní program je podobný. Tým z Uherského Hradiště vždy dopoledne pod dohledem kondičního kouče Miroslava Mikšíčka potrénuje, po společném obědě se už věnuje rodinám.

„Užíváme si to jako jedna velká parta. Tím, že jsme tady i s dětmi, tak bazén nebo pláž obsadíme jen my,“ říká s úsměvem Daníček.

Tréninky jsou stejné jako v Uherském Hradišti. Trenéři svěřence nijak zvlášť nešetří, byť daleko větší dřina přijde až v novém roce v Turecku.

Zpestřením byl modelový zápas na dvakrát třicet minut, středa byla volná. „Takže kdo chtěl, vyrazil na výlet a kdo nechtěl, tak mohl jen odpočívat,“ uvedl jednatřicetiletý univerzál.

Fotbalista Uherského Brodu Libor Nevařil při pohárovém zápase s druholigovým Vyškovem.
Lékárník Nevařil strávil celou kariéru v Uherském Brodu. V týmu už je nejstarší

Doma zůstali stopeři Břečka s Hofmannem a také trenér Svědík, který má operaci kolena a nyní rehabilituje. Zpátky u týmu by měl být nejpozději na začátku ledna.

V tu dobu už bude mít k ruce i nového asistenta Jana Baránka. Mladý devětadvacetiletý kouč naposledy pomáhal Pavlu Vrbovi v Baníku.

Po příletu z Dubaje budou mít Kadlec a spol. volno. Vánoční svátky si ještě užijí s rodinami, v úterý 27. prosince už ale zahájí krátkou zimní přípravu.

Hned 4. ledna vyrazí na soustředění do Turecka, formu na jarní odvety budou Moravané ladit stejně jako minulý rok na herním kempu v chorvatském Umagu.

V zahraničí odehraje Svědíkův tým pět přípravných duelů. Do druhé poloviny sezony vstoupí v sobotu 28. ledna domácím zápasem s Českými Budějovicemi.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...