Finále českého fotbalového poháru MOL Cupu: 1. FC Slovácko - Sparta Praha, 18. května 2022 v Uherském Hradišti. Fotbalisté Slovácka slaví první velkou trofej.
Sparta na kolenou. Slovácko ovládlo MOL Cup a má vytouženou trofej!

Zápas se měl původně hrát už před na začátku května, ale kvůli silnému dešti a nezpůsobilému terénu byl odložen. Moravský tým bude na třetí pokus usilovat o premiérový triumf v soutěži, naopak Pražané by osmým pohárovým vítězstvím vylepšili vlastní rekord v samostatné historii. Letenští půjdou do duelu povzbuzeni nedělní ligovou výhrou 2:1 na Slavii a s trenérem Michalem Horňákem, který před devíti dny nahradil Pavla Vrbu.

Sparta zakončila sezonu nejvyšší soutěže na třetím místě, Slovácko bylo s pětibodovou ztrátou čtvrté. Oba celky již mají jistý start v kvalifikaci evropských pohárů. Vítěz MOL Cupu si zajistí účast ve 3. předkole Evropské konferenční ligy a za určitých okolností může poskočit do 3. předkola kvalitnější Evropské ligy.

Finále začne ve středu v sedmnáct hodin. Na Městském stadionu Miroslava Valenty v Uherském Hradišti se hraje proto, že Slovácko bylo ke dni semifinále hůře postaveným týmem v tabulce koeficientů poháru za léta 2017 až 2021.

Letenští se budou muset obejít bez obránce Tomáše Wiesnera, jenž nenastoupí po vyloučení v derby. Domácím schází jen dlouhodobě zraněný Šašinka.

Online reportáž