„Na rozdíl od mnoha zahraničních soutěží proběhlo poslední kolo naší nejvyšší fotbalové soutěže ve zcela poklidném duchu. Plzeň si nakonec s oddřenými ušima zajistila účast v pohárech a Sparta se v poločase rozhodla, že ušetří Brno totální ostudy. Vrátím se proto k tomu, co jsme slíbil minule, a to je pohled na vrchní pohled tabulky loni a letos.

První pětka je takřka beze změn. Jen Slovácko z ní letos vyřadilo Liberec. Po vítězství 4:0 nad Plzní po třináctém kole se zdálo, že je mužstvo z Uherského Hradiště témě neporazitelné.

Přišel ale covid a motor se trochu zadřel. Ne však na dlouho, a tak se tým, který sice nemá velké hvězdy a drahé zahraniční akvizice, ale jeho složení je založeno na sepjetí s regionem, dočkal více než zasloužené odměny.

Fotbalisté Slovácka (bílé dresy) zakončili ligovou sezonu v derby se sousedním Zlínem.
Glosa Libora Kopla: Jelínek zaslouží šanci. Žádná rychlokvaška, ať se snaží

Co bude dál, toť otázka. Sám jsem zvědavý, v jakém světle a hlavně v jakém složení se toto mužstvo představí na podzim. Zbývající mužstva z první pětice si jen vyměnila pořadí, ale jedno, a to první místo, zůstalo konstantní.

Dominance Slavie byla letos oproti loňsku neskutečná. Jsem přesvědčený, že vyhrát ligu bez jediné porážky se zřejmě dlouho nikomu nepodaří. V Edenu tedy dokončili vítězný hattrick, ale mám pocit, že příští rok nebude obhajoba jednoduchá.

Myslím si totiž, že sešívaní budou mít jenom jednoho, zato velmi silného konkurenta, a to Spartu. Pokud ve Spartě doladí obrannou fázi hry, a já jsem přesvědčený, že to dokáží, je pro mě tým z Letné největším aspirantem na příští titul. Stálice první poloviny tabulky, Jablonec, Plzeň a Liberec si zřejmě svá místa udrží.

Mladý fotbalista Marko Merdovič z Černé Hory se stal první letní posilou Slovácka.
První posilou Slovácka je Černohorec. Klub láká Šašinku, Holzera i Sparťany

Své pozici drží dlouhé čtyři roky a při pohledu na ostatní účastníky soutěže, se není čeho moc bát. Ostravský Baník by sice moc chtěl, ale za uplynulé tři roky zůstalo jen u přání.

A druhé největší překvapení letoška, Pardubice, které při záporném skóre 41:42 získaly neskutečných 52 bodů, budou mít příští rok asi jiné starosti.

Suma sumárum, liga skončila. Naplno se teď ale určitě rozběhnou zákulisní šachy. Kde a koho příští rok uvidíme či neuvidíme, bude jistě pro fanoušky zajímavé, ale neméně bude zajímavé i to, jak se budou naši fotbalisté prezentovat na mistrovství Evropy. Vše začíná za jedenáct dní.“

Autor Stanislav Sadílek je bývalým fotbalistou a trenérem