„Uplynulý týden bych rozdělil na dvě části, reprezentační a ligovou. Začal bych zoufalstvím u jednadvacítky a neskutečným vyjádřením jejího trenéra Krejčího, že se nemáme za co stydět. To byl byl opravdu vrchol. 270 minut bez vstřelené branky hovoří samo za sebe. K tomu je další komentář zbytečný.

Navíc přidám-li k tomu dalších devadesát minut české reprezentace ve Walesu, mám pocit, že naši fotbalisté snad na góly už ani nehrají. Nic na tom nemění ani šest branek proti B-mužstvu Estonska.

V pátek při zápase Bohemians 1905 – Jablonec mi bylo smutno nejen kvůli zoufalému fotbalu, ale i z komentáře Míry Bosáka. Chudáky televizní diváky se snažil přesvědčit a vnutit jim svoji myšlenku, že za tu hrůzu na trávníku může nerovný terén, což je opravdu smutné.

Snaha o zranění vlastních hráčů, jablonecký trenér Rada v závěru zápasu na infarkt, zoufalé výkřiky od laviček … Toto utkání se mělo hrát na prvního apríla, byla by z toho zábava pro celou rodinu. Bohužel nevím, co si z toho měli odnést malí adepti fotbalu. Moc toho asi nebylo.

Slovácko v Opavě získalo moc důležité body. Pohárová Evropa je na dosah, i když výkon nebyl nijak přesvědčivý. Gól Lukáše Sadílka v závěru střetnutí však může mít cenu z puncem Evropy.

Ono Slovácko ani v poháru proti Mladé Boleslavi nebylo nijak oslnivé, ale hrát stále výborně opravdu nejde, což ostatně pozoruji i u Slavie, která ale v Brně měla hodně změn v sestavě.

Při zápase v Olomouci mě opět potěšily Pardubice. Jejich hra se mi líbí, snaží se hrát fotbal, což není v naší lize tak obvyklé. Utkání na Spartě se zase muselo líbit milovníkům pěkných gólů. Teplice znovu potvrdily, proč mají v lize nehorší defenzivu.

Ostrava bodem v Liberci udělala určitě radost na Slovácku. Zápas u Nisy ale moc zajímavý nebyl, totéž se dá říct i o utkání ve Zlíně a v Plzni.

Na závěr jsem si nechal záchranářský boj v Mladé Boleslavi. Opravdu to byl boj a hra, která patří do druhé ligy. Příbram už se v propasti Národní fotbalové ligy nachází, Mladá Boleslav nad ní ní stále balancuje. Její štěstí zřejmě bude, že záchranáři z Brna a Opavy jsou na tom ještě hůř.

Uplynulé kolo tak to trochu vyjasnilo boj o první čtyřku. Pohárům se výrazně přiblížilo Slovácko, které si to ale určitě zaslouží.

Na závěr bych rád zmínil světlé a tmavé okamžiky víkendu. Potěšil mě výkon Plavšiče ze Sparty a na druhém pólu byla úžasná penalta Ladry z Mladé Boleslavi a neskutečný kop Hladíka na prázdnou branku Slavie v Brně.

V úvodu jsem zmínil střeleckou impotenci našich hráčů na mezinárodním poli. Jistě ale stojí za zamyšlení číslo z uplynulého víkendu v naší lize. Bez utkání na Letné přineslo zbývajících osm zápasů pouze deset gólů.“

Autor Stanislav Sadílek je bývalým fotbalistou a trenérem


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...