„Bude to těžký soupeř. Hrají nepříjemný kombinační fotbal, známe se navzájem, trenéři se také dobře znají. Víme, co od soupeře čekat. Ve vzájemných zápasech moc gólů nepadá, bude složité něco vymyslet. Hodně důležité bude pokrýt Mojmíra Chytila,“ upozorňuje záložník Slovácka na dvanáctigólového střelce olomoucké Sigmy.

V závěru ligy je vložené úterní kolo. Do Uherského Hradiště přijede pražská Sparta. Slovácko tak odehraje ve čtyřech dnech dva zápasy. Marek Havlík v tom nevidí žádný problém.

Fotbalisté Slovácka (modré dresy) remizovali v Ďolíčku s Bohemians 1905 0:0.
Slovácko veze z Bohemky bod. O evropských pohárech se rozhodne v závěru ligy

„Je to možná lepší, jako trénovat. Jen se musíme jinak takticky připravit na Olomouc a jinak na Spartu, ale to je věc trenérů, dávají nám dostatek informací.“

V uplynulém kole odehrál tým z Uherského Hradiště v pražských Vršovicích přímý souboj o čtvrtou příčku. Byl to víc boj a taktická partie než solidní fotbalová podívaná. Bezgólový zápas nepřinesl téměř žádné příležitosti. Výjimkou byla vydařená střela Marka Havlíka, která před Jedličkou nepříjemně skočila a brankář Bohemky ji vyškrábl s námahou na roh.

„Točil jsem balon na zadní tyč. Nedal jsem té střele takovou razanci, jakou jsem chtěl. Velká škoda, že balon nezapadl do brány,“ litoval s odstupem času Marek Havlík.

Záložník Slovácka B Ibrahim Aldin.
Slovácko B podlehlo Blansku. Rozhodla trefa Kapura, hosté střídali brankáře

O majiteli vstupenky do pohárové Evropy se rozhodně v posledních třech zápasech. Klokani mají pořád před Slováckem jeden bod k dobru.

„Uvidíme, v jaké bude Bohemka formě, ale my se musíme dívat hlavně na sebe. Důležité bude zvládnout doma Olomouc,“ dobře ví klíčový záložník Slovácka.

Letošní ročník FORTUNA:LIGY se řítí do dramatického finiše. Strhující boj o titul, o čtvrtou pohárovou příčku i o záchranu, slibuje solidní diváckou kulisu a náboj až do posledního kola.

„Je to vyrovnané, zajímavé. Nadstavbová část ligy pro fanoušky napínavá až do konce,“ povídá na závěr Marek Havlík.