„Všechno jsem si užíval, hotel, zázemí, tréninky - byl jsem maximálně spokojený. Super, že jsem dostal takovou šanci, jsem rád, že jsem jel,“ povídal Srubek a přidal srovnání s přípravou třetiligového béčka.

„V ligovém kádru jsou úplně jiné nároky. Pro mě je největší rozdíl v rychlosti. První liga je celkově rychlejší. Třetí liga je bojovná, hodně o soubojích.“

Svěřenci trenéra Martina Svědíka odehráli v chorvatském Umagu jediné přípravné utkání. Zápas proti maďarskému týmu Budafoki MTE skončil remízou 1:1. Jaromír Srubek naskočil do zápasu po hodině hry.

„Bylo to ubojované utkání, šli jsme do vedení brankou Milana Petrželi. V nějaké 60. minutě trenér prostřídal, pak jsme dostali takový zvláštní gól. Soupeř neměl extra velké šance. Myslím si, že jsme měli víc ze hry,“ hodnotil přípravný duel obránce Slovácka.

První ligový zápas si Jaromír Srubek zaknihoval v polovině prosince na hřišti brněnské Zbrojovky. Přesně v tom zápase, ve kterém nastoupil Milan Petržela ke svému 400. ligovému startu. Právě brankou ligového novice šlo Slovácko do vedení, závěr zápasu ale tým nezvládl a z Brna odjel bez bodů.

„První zápas v lize a hned branka. Jsem rád, že se mi to takto povedlo, škoda, že jsme z Brna nepřivezli nějaký bod,“ vracel se Srubek ke své ligové premiéře.

Odchovanec fotbalu v Opavě si v Uherském Hradišti plní svůj sen. Připravuje se vedle velezkušených hráčů jako je třeba Michal Kadlec nebo Milan Petržela.

„Pár let zpátky jsem se na ně díval v televizi a najednou jsem s nimi v jedné kabině. Je to nepopsatelný pocit a čest nastupovat ve stoperské dvojici s Michalem Kadlecem. Jsem rád, že se od něho můžu učit, sleduji, jak pracuje v tréninku i v zápase,“ svěřil se Jaromír Srubek.

V aktuálním týdnu už jedou fotbalisté Slovácka v předzápasovém rytmu. Neděle volno, od pondělí příprava na ostrý sobotní start proti Karviné.

„V neděli jsme si odpočinuli, ani jsem nejel domů do Opavy. Zůstal jsem v Hradišti, za rodinou jedu, když máme volno alespoň dva dny. Od pondělí už se připravujeme na ligu,“ říká mladík, který má na svém kontě tři ligové zápasy.

Cíl pro jarní odvety má tedy jasně nalajnovaný. „Hlavně pomoci týmu a dostat se do základní sestavy,“ přeje si na závěr.