„Teď už mi to je docela jedno, ale je pravda, že jsem na první ligový gól čekal strašně dlouho. Střelec asi ze mě nikdy nebude, ale věřím, že mi to tam teď bude padat,“ přeje si dvacetiletý fotbalista.

Rodák z Rajhradu po Navrátilově přihrávce nasměroval celek z Uherského Hradiště nejenom za výhrou a dalšími třemi body, ale hlavně záchranou ve FORTUNA:LIZE. Zatímco před utkáním ještě neměli jistotu, po zápase mohli slavit.

„Úleva je velká. Doteď to byla válka, teď už můžeme hrát v klidu fotbal,“ říká Janošek.

I když skupina o záchranu má na programu ještě dvě kola, Slovácka už se bode o udržení netýkají. Po úterní šichtě mají Daníček a spol. definitivní klid.

„Nadstavba byla zajímavá. Je to něco nového. Šlo o všechno,“ připomíná mládežnický reprezentant.

I když Svědíkův tým o víkendu v Ďolíčku proti Bohemce herně nijak neoslnil, před vlastním publikem se Slovácku náramně daří. Moravané po Příbrami rozebrali také Opavu, hotovo bylo za pět minut.

„V kabině jsme si řekli, že nám začátky vycházejí, že v tom musíme pokračovat, což se nám podařilo,“ radoval se Janošek.

„Doma chceme vyhrávat hlavně pro fanoušky. Teď se ale hrálo o záchranu, takže jsme do toho museli dát opravdu všechno,“ přidává.

V sobotu na Julisce už mohou hrát uvolněně. Proti Dukle půjde celku z Uherského Hradiště pouze o prémie a prestiž.

„Pojedeme si tam zahrát fotbal. I když tam asi diváci nepřijdou, nám půjde o peníze,“ říká s úsměvem mladý středopolař.

Zda dostane možnost, se ale teprve uvidí. Kouč Svědík totiž plánuje změny v sestavě. Příležitost chce dát méně vytíženým borcům z kádru.

„Hrozí, že budu na lavičce, já ale chci hrát každý zápas,“ prohlásil Janošek.

Pro bývalého hráče Zbrojovky to může být rozlučka se Slováckem, protože Janošek patří Plzni a v Uherském Hradišti pouze hostuje.

„Chci si to užít, protože nevím, jak to se mnou bude. Přípravu bych měl absolvovat ve Viktorii, pak se uvidí,“ dodává.