„Těžký a velice náročný zápas. Věděli jsme, že to může být o jedné brance. To se nakonec potvrdilo. Dostali jsme Liberec sedm bodů pod sebe, to je paráda, byl to i náš cíl. Chtěli jsme vítěznou vlnu potvrdit i doma, což se povedlo,“ hodnotil náročný duel Lukáš Sadílek.

Lukáš Sadílek patří mezi nejvytíženější hráče Slovácka.

V aktuální sezoně nastoupil do všech pětadvaceti zápasů. Jak se po koronavirové pauze vyrovnává s vloženými zápasy? „Hrajeme dva zápasy týdně, je míň tréninků, to každý uvítá. Daří se nám, pokud bychom zápasy nezvládali, tak by byla náročnější i regenerace. Když se daří, tak jde všechno daleko líp. Někteří kluci sice vypadli, ale můžeme se opřít o další kluky. Proti Liberci zaskočil Réza (Jakub Rezek), myslím, že hrál výborně, můžeme se o ty kluky opřít,“ chválil svého spoluhráče Sadílek.

Záložník Liberce Michal Sadílek poprvé nastoupil v Uherském Hradišti jako soupeř.
Michal Sadílek: Rodina chtěla remízu. Takto je brácha nadšený a já naštvaný

Od začátku zápasu byla hodně slyšet zhruba padesátka nejvěrnějších fanoušků Slovácka. Za branou stadionu povzbuzovali svými hlasivkami svoje oblíbence.

„Vnímal jsem fanoušky, už když jsme nastupovali. To jejich povzbuzování vám vlije krev do žil. Jdou za bránu, fandí nám, a tím přicházejí o zápas. Patří jim velké díky, moc nám pomohli. Vítězství je také jejich zásluhou,“ pochválil Sadílek fanoušky.

V předchozím rozhovor prozradil mladší z bratrů Sadílků – Michal- že liberecký tým dostal na neděli volno a on zůstává doma. Bude tedy u Sadílků další rozebírání zápasu?

„Nevím, jestli na to bude mít náladu, ale rád ho uvidím,“ sdělil na bratrovu adresu dobře naladěný Lukáš Sadílek.

Slovácko se výhrou proti Liberci znovu dostalo na třetí příčku ligové tabulky. Bronzový stupínek zajišťuje cestu do pohárové Evropy.

Fotbalisté Slovácka (v bílých dresech) porazili Liberec 1:0 a v lize zůstávají třetí.
Slovácko vydřelo výhru nad Libercem, z penalty rozhodl Jurečka

Jak velké zklamání by to bylo, pokud by skvěle rozehranou sezonu nedotáhlo mužstvo z Uherského Hradiště do pohárů?

„Tu naši pozici sice vnímáme, ale my se o tom v kabině opravdu nijak nebavíme. Chceme uspět každý zápas, s každou další výhrou jsou naše pocity a atmosféra v týmu skvělá. Pokud to tak půjde dál, tak se později můžeme bavit o nějakých cílech,“ odložil Lukáš Sadílek debatu o pohárech.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...