Mutěnický odchovanec je pátou letní posilou účastníka třetího předkola Evropské ligy.

Pohyby v kádru 1.FC SLOVÁCKO
Příchody: Vlasiy Sinyavskiy – přestup z MFK Karviná
Libor Kozák – přestup z Puskás Akadémia FC
Patrik Brandner – přestup z SK Dynamo České Budějovice
Filip Nguyen – přestup z FC Slovan Liberec
Merchas Doski – přestup z FC Wacker Innsbruck
Michal Trávník – hostování z AC Sparta Praha do 30. června 2023
Ondřej Šašinka – hostování z FC Baník Ostrava do 30. června 2023
Jaromír Srubek – návrat z hostování (MFK Vyškov)
Odchody:
Josef Divíšek – přestup (FC Zbrojovka Brno)
Václav Jurečka – přestup (SK Slavia Praha)
Rigino Cicilia – konec smlouvy
Filip Kubala – přestup (FC Hradec Králové)
Pavol Bajza – přestup (FC Hradec Králové)
Lukáš Sadílek – přestup (AC Sparta Praha)
Tomáš Vincour (SFC Opava – v jednání)
David Kratochvíla (MFK Vyškov – v jednání)

Do Sparty přišel Trávník v létě 2019 z Jablonce, v jehož dresu zaznamenal deset ligových branek a stejný počet asistencí. Trávník byl čtvrtým nejproduktivnějším hráčem soutěže a zároveň druhým nejlepším nahrávačem.

V rudém dresu ale na povedená čísla nenavázal. V úvodní sparťanské sezoně nastoupil do osmadvaceti ligových, pěti pohárových a jednoho duelu kvalifikace Evropské ligy. Střelecky se neprosadil a zaznamenal dvě gólové asistence.

V ročníku 2020/21 odehrál osmnáct zápasů v lize, tři v MOL Cupu a pět v Evropské lize. Ani tentokrát se do střelecké listiny nezapsal a ve statistikách měl jednu asistenci, kterou zaznamenal právě proti Jablonci.

Uplynulý ročník prožil na hostování v turecké Kasimpase. V 29 ligových zápasech zaznamenal tři góly a dvě asistence.

Osmadvacetiletý záložník se zapojil do přípravy se Spartou a odehrál poločas proti Dukle. Následně dostal povolení se připravovat se Slováckem a nyní do něj míří na roční hostování.

V klubu působil od mládeže, v 17 letech poprvé nastoupil v lize a postupně se vypracoval klíčového hráče. V roce 2015 pak následoval přesun do Jablonce.

Trávník v Uherském Hradišti střídá Lukáše Sadílka. Šestadvacetiletý záložník měl od Slovácka povolení k tomu se zapojit do tréninkového procesu i nastoupit do zápasů Sparty. Nyní se oba kluby dohodly na podmínkách transferu, rodák z Uherského Ostrohu se stal definitivně hráčem Sparty.

„Lukáš Sadílek se na hřišti prezentuje vysokou intenzitou pohybu a hry, což je aspekt, který nám v minulé sezoně scházel. Nebojí se hrát kolmo na výše postavené spoluhráče, je připravený a aktivní ve všech fázích hry, je silný v napadání rozehrávky soupeře a při dostupování k protihráčům, rychle reaguje na změnu situace. A to jak při zisku míče, tak při jeho ztrátě,“ popisuje novou posilu sportovní ředitel AC Sparta Praha Tomáš Rosický.

Sadílek s kapitánskou páskou nastoupil už do prvního přípravného zápasu proti Dukle a o pár dní později nechyběl ani v zahajovací jedenáctce proti Opavě. V obou duelech pak, stejně jako většina jeho spoluhráčů, odehrál 45 minut.

S fotbalem „Sáďa“ začínal v Ostrožské Nové Vsi, odkud zamířil do Uherského Hradiště, kde od roku 2014 sbíral zkušenosti s ligovým fotbalem. Od sezony 2017/18 už pravidelně patřil do sestavy Slovácka.

V lize dosud odehrál 161 zápasů, ve kterých vstřelil 16 gólů a zaznamenal 20 asistencí. V uplynulé sezoně byl druhým nejvytěžovanějším hráčem Slovácka, kterému výrazně pomohl k historickému triumfu v domácím poháru a také ke čtvrtému místu v lize.

Sadílek prošel všemi mládežnickými reprezentacemi. V dresu s lvíčkem na prsou odehrál v mládežnických výběrech celkem patnáct zápasů, ve kterých vstřelil sedm gólů. S výběrem do 21 let bojoval v roce 2018 o postup na EURO 2019. V červnové nominaci trenéra Jaroslava Šilhavého pro zápasy Ligy národů se objevil mezi náhradníky.