Po zvláštním střetnutí se na sociální síti začaly objevovat zprávy o tom, že zápas mohl být ovlivněný sázkařskou mafií, když byly vsazeny větší částky na více než 2.5 gólu v zápase.

„Aneb, když jdeš hrát přípravné utkání a rozhodčí si to udělá podle sebe,“ napsal na síti X útočník Slovácka Ondřej Mihálik.

Zkušený křídelník otevřeně podpořil názory některých fanoušků, kteří nepochybují o tom, že zápas byl ovlivněn.

Pořádně dopálený byl i kapitán Slovácka Michal Kadlec. „Už jsem myslel že jsem ve fotbale zažil všechno, ale obětí sázkařského skandálu jsem ještě nebyl. Všechny penalty byly úplně nesmyslné, žlutá karta udělena hráči za ruku, který balon hlavičkoval. Soupeř, který se vám po zápase omlouvá … Smutné že se tohle ve fotbale ještě děje," napsal na síti X bývalý český reprezentant. 

Souhlasil s ním i Daniel Holzer a další spoluhráči. Žádný z nich doposud ve své kariéře nic podobného nezažil.   

I když se utkání hrálo v zahraničí, zabývat se jím bude i FAČR. „Přestože šlo o přípravný zápas, navíc v zahraničí, požádáme společnosti Sportradar a Genius o data z tohoto utkání. Integrity officer FAČR se v nejbližší době také spojí se svými protějšky v Turecku a Rakousku a také s UEFA a FIFA, protože boj proti match fixingu je strategickým zájmem FAČR a v tomto případě se mohl stát obětí český klub," uvedl tiskový mluvčí FAČR Petr Šedivý.

Celku z Uherského Hradiště k triumfu nad atraktivním soupeřem z Rakouska nestačila ani vedoucí trefa Reinberka po přímém kopu Trávníka.

Ještě předtím neproměnil Marko Kvasina opakovaný pokutový kop a v první půli sudí neuznal branku Vechetovi, protože Kohút centroval už ze zámezí.

Rapid výsledek otočil díky dvěma pokutovým kopům, které proměnili Fally Mayulu a v poslední minutě i Dennis Kaygin.

Utkání začalo šancí na obou stranách. Nejprve musel ve 3. minutě zasahovat gólman Fryšták, na druhé straně po centru Mihálika mířil Cicilia hlavou do rukou brankáře Hedla.

Slovácko pak sice skórovalo, když se po patičce Cicilii centru Kohúta prosadil Vecheta, ale sudí branku neuznal, protože balon zřejmě předtím již opustil hrací plochu.

Následně se dvakrát vyznamenal Fryšták, který zlikvidoval tutovky Rapidu. Závěr první půle se hrál za silného deště. K zakončení se dostal Siňavskij, ale nemířil přesně a na druhé straně zazvonila branková konstrukce.

Průtrž mračen pokračovala i ve druhém poločase. V 54. minutě mohl skórovat Kvasina. Zimní posila Slovácka ale penaltu nařízenou po faulu na unikajícího Jurošku ani nadvakrát neproměnila.

Slovenský fotbalista Patrik Blahút se stal druhou zimní posilou fotbalistů Slovácka.
Za Slováckem přicestovala druhá posila. Vyniká rychlostí, říká Šumulikoski

Prosadil se až krajní bek Reinberk. Zkušený zadák se hlavou trefil po centru Trávníka. Ke gólu mu pomohla i teč jednoho z obránců vídeňského klubu.

Vzápětí mohl přidat pojistku Havlík, ale v zakončení neuspěl.

Rapid zachránily až sporné penalty. Nejprve proměnil v 69. minutě pokutový kop Mayulu, obrat v závěru završil po Srubkově nastřelené ruce Kaygin.

V tu chvíli už bylo podmáčené hřiště dávno neregulérní. Na těžký terén doplatil Holzer, krajní bek či křídelník Slovácka se totiž zranil a duel nedohrál.

Celek z Uherského Hradiště vydrží v Turecku do soboty, kdy se vrací domů.

Přípravný fotbal -
SK RAPID VÍDEŇ – 1. FC SLOVÁCKO 2:1 (0:0), hráno v Beleku
Branky: 69. Mayulu z penalty, 90. Kaygin z penalty – 59. Reinberk
Rapid Vídeň 1. poločas: Hedl – Kasanwirjo, Kongolo, Querfeld, Auer – Kerschbaum, Seidl, Sattlberger, Grüll, Lang – Bufgstaller.
Rapid Vídeň 2. poločas: Hedl – Schick, M. Hofmann, Sollbauer, Moormann – Seydi, Kaygin, Bajlicz, Oswald, Živković – Mayulu. Trenér: Robert Klauß
Slovácko 1. poločas: Fryšták – Siňavskij, Holásek, Hofmann, Kalabiška – Kohút, Daníček, Blahút – Mihálik, Cicilia, Vecheta.
Slovácko 2. poločas: Heča – Reinberk, Srubek, Kadlec, Holzer – Petržela, Trávník, Kim, Havlík, Juroška – Kvasina. Trenér: Martin Svědík

Fotbalisté Slovácka (bílé dresy) na soustředění v Turecku podlehli Rapidu Vídeň 1:2.Fotbalisté Slovácka (bílé dresy) na soustředění v Turecku podlehli Rapidu Vídeň 1:2.Zdroj: SK Rapid