Pokud by nezasáhli pořadatelé, došlo by zřejmě k inzultaci. Takhle to skončilo jenom strkanicí u vchodu do kabin.

Emoce po sobotním duelu cloumaly i s trenérem Martinem Svědíkem, který už v prvním poločase obdržel za nemístnou poznámku žlutou kartu.

Po zápase, který celek z Uherského Hradiště nedotáhl do vítězného konce, už byl o poznání klidnější, ale hrubé chyby mladého devětadvacetiletého arbitra kousal velmi těžce. Stejně jako nerozhodný výsledek 1:1 i ztracené dva body.

„Chyby hledám hlavně v nás. Utkání jsme měli rozhodnout dřív. Nedali jsme penaltu, měli jsme další šance na navýšení vedení. Bohužel v nastaveném čase přišla hrubá chyba. Je velká škoda, že neudržíme koncentraci a necháme soupeře v závěru vyrovnat. Jsou to ztracené dva body,“ litoval kouč Slovácka.

Fotbalisté Slovácka (v bílých dresech) v 8. kole FORTUNA:LIGY hostili Mladou Boleslav.
Slovácko s Boleslaví remizovalo, o výhru přišlo v nastavení

I když Slovácko koncovku nezvládlo i vlastním přičiněním, terčem zloby byl sudí Cieslar. Osmadvacetiletý arbitr, který pískal teprve druhý zápas ve FORTUNA:LIZE, domácímu týmu zřejmě v úvodu druhé půle upřel regulérní branku Havlíka.

„Rozhodčího nesmím komentovat. Je ale na zamyšlenou, když gól Havlíka neplatí kvůli tomu, že Zajíc tečuje jeho ránu. A záznam ukázal, že se náš útočník míče ani nedotkl. Tomu nerozumím. Nevím, co si o tom mám myslet,“ kroutil hlavou pětačtyřicetiletý trenér.

Moravanům vadily i další věci. Domácí se po zákroku na Petrželu dožadovali odpískání druhého pokutového kopu. A štvaly je také odpískané útočné fauly nebo sporná branka střídajícího Jiřího Klímy v nastaveném čase.

„Tyto situace jsem neviděl. Na videu nejsou rozklíčované, takže se k nim nemohu vyjádřit,“ uvedl v klidu.

O mimořádně nepřesném sudím, kterým byl tématem číslo jedna, se ale dál bavit nechtěl.

„Třeba po utkání v Liberci, který proti nám kopal tři penalty, jsem si taky nestěžoval. Nic v tom nehledám ani teď. Na hodnocení rozhodčích jsou jiní, ale teď tam toho bylo moc,“ prohlásil.

„To, co se dělo druhý poločas, jsem hodně dlouho nezažil. Vůbec se mi to nelíbilo. Sudí si to udělal, jak chtěl,“ pokračuje. „Nerozumím tomu, že každý faul byl otočený ve prospěch Mladé Boleslavi,“ přidává.

Po remízovém duelu cítil křivdu a taky bezmoc. Před televizními kamerami a píšícími novináři se ale statečně držel.

„Musím se krotit, abych nebyl potrestaný ještě víc,“ vysvětlil Svědík, který patří mezi impulzivní kouče a emoce těžko skrývá.

„Bez nich to nejde dělat,“ tvrdí.

„Mám zodpovědnost za tým. Nikdo se nemůže divit, že někdy neudržím emoce. Abych ale za to dostával karty, je přitažené za vlasy,“ myslí si.

Podle Svědíka na utkání citelně scházelo video. „Tomuhle utkání by pomohlo,“ je přesvědčený.

„Samozřejmě zodpovědnost je pořád na člověku, který to posuzuje,“ připomíná.

Jinak zápas jako prestižní vůbec nebral. I když v Mladé Boleslavi chvíli působil a v klubu zná členy realizačního týmu nebo třeba záložníka Matějovského.

„Necítím to tak. Ani jsem nevypisoval žádné prémie. Člověk vystřídá pár klubů, nesmí to takhle brát,“ říká Svědík.

Jinak se mu zápas těžko hodnotil. „Zápas jsme měli rozhodnout za stavu 1:0. Nevyužili jsme šance, nedali penaltu ani nevyřešili brejk tři na jednoho,“ lituje.

První poločas byl ale oboustranně opatrný. „Tlak se rodil spíše ze standardních situací a po jedné z nich jsme dali také vedoucí gól,“ říká Svědík. „Od té doby jsme byli lepším celkem, byť jsme nechali v obraně skulinky a soupeř několikrát zakončil. Hosté ale posledních dvacet minut jenom nakopávali dlouhé balony dopředu,“ pokračuje.

I když Slovácko nehrálo vůbec špatně a za třemi body šlo víc než protivník, taktická chyba na konci divokého střetnutí připravila domácí mužstvo o další výhru.

Domácí se přitom velmi dobře vypořádali s absencí kapitána Daníčka, který duel vynechal pro bolesti zad. „Mužstvo mě překvapilo, jak si s tím poradilo. I když Vlasta je důležitý v organizaci hry, vykrývání prostorů a sbírání odražených míčů, Sáďa ve spolupráci s Havlíkem odehráli dobré utkání,“ chválil dvojici.