„Pro výhru uděláme maximum,“ slibuje zkušený osmadvacetiletý krajní bek.

Pokud chtějí Moravané v 8. kole uspět, pokrýt musejí hlavně elitního snipera, který naposledy nasázel Českým Budějovicím čtyři góly.

„O jeho síle vpředu víme. Je otázka, zda se na něj dobře připravíme,“ říká Divíšek.

Fotbalisté Slovácka si však velký pozor musejí dát také na špílmachra Matějovského, architekta mladoboleslavské hry.

„Je to velmi zkušený hráč, který rozdává finální přihrávky,“ ví sparťanský odchovanec.

Celek z Uherského Hradiště si ovšem na Středočechy věří. Oba týmy shodně nasbíraly dvanáct bodů, Slovácko za soupeřem zaostává pouze ve skóre.

„To máme hrozivé,“ ví Divíšek. „Když jsme prohráli, tak pokaždé vysokým rozdílem,“ připomíná. „O tom to ale není. Každý zápas je jiný. Máme stejnou šanci na výhru jako soupeř,“ je přesvědčený poctivý bek.

Moravané se na sobotní ligovou šichtu naladili postupem v MOL Cupu. Svědíkův tým v úterý pěti brankami rozebral třetiligovou Vrchovinu.

„Byla to povinnost. Zahráli jsme si ale s chutí. Po porážce na Baníku jsme podobný zápas potřebovali,“ myslí si Divíšek a zároveň věří, že to v sobotu na Městském stadionu Miroslava Valenty bude vypadat jinak než naposledy v Ostravě.

„Fanoušci nás musí podpořit i v těžkých chvílích. Potřebujeme, aby za námi stáli za každé situace,“ říká Divíšek.

Pražský rodák už si na Moravu zvykl. V Uherském Hradištěm kroutí třetím rokem.

„Uteklo to velmi rychle, ale přízvuk mi asi zůstane,“ směje se klidný fotbalista, kterému spoluhráči přezdívají Divoch. „Zdědil jsem to po tátovi,“ dodává závěrem.