„Když jsem v průběhu sezony dostával otázky na naše cíle, tak jsem odpovídal, že do každého zápasu chceme jít maximálním úsilím a chceme ho vyhrát. Kam nás to posune, to se uvidíme po sezoně. A jestli jsem věřil, že skončíme na čtvrtém místě? Věřím v naší práci. Samozřejmě se vám musí sejít v sezoně spoustu věcí, i když šlo i něco proti nám, třeba covid jsme dostali v nevhodnou dobu. Přesto je sezona z tohoto pohledu parádní,“ hodnotil svoje svěřence Martin Svědík.

Čtvrtá příčka znamená, že klub z Uherského Hradiště míří do evropských pohárů. Svěřenci Martina Svědíka půjdou pravděpodobně do druhého předkola nově vzniklé Evropské konferenční ligy.

„Čtvrté místo je obrovský kus odvedené práce, takže velká pochvala pro celý tým a pro celé Slovácko. To není jenom o týmu, je to o všech lidech, kteří v klubu pracují. Těm všem bych chtěl poděkovat a samozřejmě také fanouškům, kteří stojí za námi i této covidové době,“ pochválil Martin Svědík všechny kolem fotbalového Slovácka.

Skvělé umístění pro Slovácko je hlavně díky venkovním zápasům, ve kterých Svědíkova parta uhrála rekordních 32 bodů. Že to na hřištích soupeřů umí, potvrdilo Slovácku i na jihu Čech.

Fotbalisté Slovácka v bílých dresech definitivně skončí na čtvrté pozici.
Slovácko vyhrálo v Budějovicích a je definitivně čtvrté

„V samotném utkání jsme měli lepší úvod. Měli jsme docela dobré akce hlavně po levé straně, kde hrál Marek Havlík. Všechno vyvrcholilo penaltovou situací. Takto dobře jsme pracovali zhruba pětadvacet třicet minut, pak jsme domácí pustili do hry. Začali jsme ztrácet balóny ve středu hřiště. Budějovice hrozily hlavně z centrovaných balónů, ale v šestnáctce jsme pracovali velice dobře.

Druhý poločas, až snad na jednu šanci a pár standartek, jsme si výsledek už pohlídali. Přežili jsme jednu šanci Bajzič (Pavol Bajza) balon, který letěl ze strany, dobře vyrazil a v závěru jsme zápas poměrně v klidu dotáhli k výhře,“ hodnotil výhru Martin Svědík a dodal.

„Jsem rád, že jsme zápas zvládli, s Dynamem jsme neměli úplně pozitivní bilanci. Velká pochvala pro celé mužstvo.“

Dynamo se v posledním domácím zápase loučilo se dvěma oporami. Naposled nastoupil bývalý reprezentační brankář Jaroslav Drobný a odchovanec klubu Jiří Kladrubský, který oznámil, že po sezoně ukončí kariéru. Ke kariéře jim gratuloval také Martin Svědík.

„Bylo to nejen o fotbale, ale také o loučení dvou super fotbalistů, tímto bych jim chtěl pogratulovat ke skvělé kariéře. Nejenom za sebe, ale za celý tým Slovácka.“