Jeho tým si po úvodních třech kolech nemůže příliš vyskakovat. Před dvěma týdny sice Daníček a spol. gólem střídajícího Kubaly z poslední minuty skolili Ostravu, ale na Bohemce a naposledy proti Spartě předvedli jen velmi málo ze svého ofenzivního repertoáru. Hra oproti jaru ještě drhne, součinnost není taková, jakou by se chtělo Slovácko na trávníku prezentovat.

„V naší hře vidím stále rezervy, přesto věřím, že se budeme zlepšovat,“ tvrdí Kordula.

Na čtvrtečním tréninku fotbalisté z Uherského Hradiště pilovali přechod do útoku.

„Snad se to proti Olomouci projeví,“ doufá stoper Slovácka Stanislav Hofmann.

Právě brejkové akce by mohly atraktivní nedělní duel rozhodnout. Jinak se očekává spíše vyrovnaná partie. Obě moravská mužstva se totiž prezentují podobným stylem.

„Doma chceme být odvážní, nebezpeční směrem dopředu,“ říká Kordula.

Běhání, vysoký presinkem a kombinační styl. To všechno zdobilo v minulém ročníku olomouckou Sigmu. Aktivní hra vynesla Hanáky až do evropských pohárů. Ve čtvrtek večer Jílkova družina zdolala Almaty 2:0 a je blízko postupu do čtvrtého předkola.

„Zahrát si poháry je snem každého fotbalista. Věřím, že se jich tady na Slovácku taky jednou dočkáme,“ přeje s Hofmann.

Zatímco trenéři s křídelníky Petrem a Navrátilem sledovali pohárovou bitvu přímo na Andrově stadionu, zbytek týmu zůstal doma. Informace o soupeři už dostali, Kordulův tým si zápas důkladně rozebral v pátek.

„Olomouc má výhodu, že má kádr delší dobu pohromadě. Kluci jsou tři čtyři roky pospolu, takže jsou sehraní,“ líčí Hofmann.

„Hanáci chtějí hrát fotbal. Kombinují po zemi, rychle a po stranách. Prezentují se také rychlým přechodem do útoku,“ přidává.

Hráči Slovácka ví, že je v neděl čeká těžká šichta s kvalitním protivníkem. Ani pro Hanáky nebude jednoduché přepnout z evropského módu do běžného ligového režimu. „Určitě nesmíme mít hlavy v Almaty. Zápas na Slovácku chceme zvládnout, a teprve pak se můžeme začít soustředit na odvetu a na ten výlet,“ říká záložník Sigmy Šimon Falta.

Na marodce Slovácka je útočník Kuchta, naopak kanonýr Zajíc již bude připraven nastoupit. Na celých devadesát minut to však nevypadá, na hrotu dostane šanci mladík Kubala.

Hosté budou spoléhat na Martina Nešpora. Osmadvacetiletý forvard se do Česka vrátil z angažmá v Polsku a Albánii a Sigmě premiérovým gólem pomohl k výhře v Mladé Boleslavi.

„Pamatuji si ho ještě z doby, kde jsme byli mladí,“ usmívá se Hofmann.

„Vždycky byl takový důrazný, nepříjemný útočník. Měl dobrou hlavu, slušné zakončení ve vápně a do všeho vlezl,“ popisuje olomouckého útočníka obránce Slovácka.

Speciální příprava na Nešpora ale nehrozí. „V lize jsou všichni útočníci podobní,“ mává rukou Hofmann.
Snad se nedělní duel vymkne průměru a přinese divákům nevšední zážitek. Za svoji oddanost si to zaslouží.

FORTUNA:LIGA, 4. kolo

1. FC Slovácko – SK Sigma Olomouc

Výkop: v neděli 12. srpna v 15.00, Městský stadion Miroslava Valenty
Rozhodčí: Královec - Nádvorník, Hájek (Julínek)
Ligová bilance: 9-8-11, poslední zápas: 0:1, 3. března 2018
Předpokládané sestavy: Slovácko: Daněk – Juroška, Krejčí, Hofmann, Reinberk – Navrátil, Daníček, Havlík, Sadílek, Kalabiška – Kubala.
Olomouc: Buchta – Sladký, Štěrba, Jemelka, Vepřek – Zahradníček, Plšek, Kalvach, Houska, Falta – Nešpor.
Tip Slováckého deníku: 1:0.