Trenér Martin Svědík hned po sobotním dramatu spěchal za hrdinou utkání, přímo na trávníku mu děkoval za výkon i branku.

„Pochválil jsem ho,“ přiznal pedantský kouč. Zatímco dříve bývalého hráče Rody Kerkrade, anglického Port Vale nebo litevského týmu FK Südova veřejně pranýřoval, tentokrát o něm mluvil hezky.

„Byl to stejný Regi jako v Ostravě. Když přišel na hřiště, snažil se. Jeho typickou hrou udržel a sklepával balony. Havlíkovi připravil šanci, dal vítězný gól. Jsem rád, že nám pomohl, že to týmu vrátil. Tímto zápasem řekl, že je zpátky. Je na dobré cestě,“ věří Svědík.

Přitom Cicilia byl blízko konci v moravském klubu. Kvůli porušení životosprávy a špatnému přístupu k tréninku skončil v základní sestavě, nastupoval za béčko. „Bylo to po pohárovém utkání, souviselo to s morálkou,“ přiznává Svědík.

„Nedával tomu všechno, něco neplnil. Asi si myslel, že se v české lize prosadí víc. Přitom se ze základní sestavy vyřadil sám. Vzal to ale za správný konec. Chodil za béčko, byl trpěliví,“ těší kouče Slovácka.

Fotbalisté Slovácka (bílé dresy) ve 12. kole FORTUNA:LIGY vyzvali pražské Bohemians 1905.
Šestá výhra Slovácka v řadě. V nastavení rozhodl střídající Cicilia

Cicilia až do minulého utkání v Ostravě odehrál v letošní ligové sezoně pouhých osm minut. Více času dostal až proti Baníku, doma s Bohemkou střídal Kohúta po hodině hry a svoji šanci dokonale využil.

„Vrací se na správnou cestu, i na tréninku je všechno v pořádku. Trenér to vidí, je spravedlivý a tu šanci mu dá. Zasloužil si to svojí prací, poslední dva zápasy nám hodně pomohl. Myslím si, že bude dostávat víc prostoru,“ předpokládá krajní obránce Slovácka a Ciciliův spoluhráč Kalabiška.

Podle něj moc podobných útočníků po českých trávnících neběhá. „I na tréninku se brání hodně blbě. Těžce se k němu dostává,“ tvrdí Kalabiška.

Rodákem z Nizozemských Antil ale musí svoji výkony potvrzovat každý zápas. „Regi umí být hodně platný, ale taky musí na sobě neustále pracovat. Musí si uvědomit, že je v české lize, která je hodně běžecky a soubojově náročná,“ připomíná Svědík.

Fotbalisté Slovácka (bílé dresy) ve 12. kole FORTUNA:LIGY vyzvali pražské Bohemians 1905.
Výhry v nastavení chutnají nejvíc, usmíval se Kalabiška po triumfu nad Bohemians

Zahraniční forvard tentokrát zastínil i nejlepšího střelce Jurečku, který vyšel střelecky naprázdno a ani ve hře nebyl tolik vidět. „Bohemka zahustila střed hřiště, Venca byl hodně přikrytý. Ani k centrům se moc nedostal,“ souhlasí sedmačtyřicetiletý odborník.

Celku z Uherského Hradiště pomohlo k šesté domácí výhře v řadě až střídání a příchod dalších dvou hroťáků. Kromě Cicilie šel na plac i další náhradník Šašinka.

„Je to filozofie trenéra. Chce vyhrávat, tak proč tam nedat třetího útočníka. Dneska nám to vyšlo,“ uvedl Kalabiška.

Podle Svědíka dříve v minulých zápasech nebyla příležitost hrát na tři forvardy. „Dneska se to ale nabízelo. Potřebovali jsme vystupňovat tlak, dát tam víc klasických útočníků. I zásluhou Šašinka, který ukázal, že je připravený, jsme tam gól dotlačili,“ dodává trenér Slovácka.


Načítám výsledky …

Načítám tabulku …