„Chceme skončit co nejvýš. A pak jet na dovelenou, kterou si hráči bezpochyby zaslouží,“ říká s úsměvem pro klubovou televizi sportovní ředitel Slovácka Veliče Šumulikoski.

Někdejší reprezentant Severní Makedonie si přeje, aby pro regionální klub byl letošní rok lepší než ten minulý. Jaro, které startuje už v polovině ledna, ale bude nejen pro Moravany hodně drsné. Fotbalisté Slovácka po rekordně krátké zimní pauze odehrají do konce května dvaadvacet mistrovských zápasů, k tomu je čeká ještě MOL Cup.

„Máme před sebou anglické týdny. Hrát se bude ve středu i v sobotu nebo v neděli. Bude to hodně náročné, ale snad to zvládneme,“ věří devětatřicetiletý funkcionář.

Trenér Svědík dokáže mužstvo fyzicky připravit, s kondicí problém nebude. Mužstvu hodně pomohlo týdenní soustředění v Chorvatsku, kde trénovalo za příjemných podmínek na přírodní trávě. „Počasí bylo slušné, teploty mezi osmi až patnácti stupni. Zato teď v Česku sněží, je zima a my jsme na umělé trávě,“ povzdechne si.

Hrací plocha na hlavním stadionu je i přes lednové počasí nachystaná, odložení sobotního utkání proti Karviné kvůli neregulérnímu terénu nehrozí. „Hřiště je v pohodě, připravené. Topíme naplno,“ hlásí Šumulikoski.

Právě vytápění trávníku ale stojí klub obrovské peníze, které by radši vynaložil na příchod posil nebo investoval jinak.

„Chápu, že se musí začít hrát co nejdříve, aby se všechno stihlo odehrát, ale kvůli vyhřívání nám ubude peněz, což souvisí nejen s posilami, ale se vším,“ přiznává.

Nikdo nepřišel, nikdo neodešel

Vedení Slovácka na příchodech hráčů neustále pracuje, ale žádná nová tvář se zatím v Uherském Hradišti neobjevila. „Je to složité. Všichni víme, jaká je situace ohledně covidu,“ povzdechne si Šumulikoski.

Jelikož nikdo nepřišel, klub ani nikoho neuvolní na hostování či přestup. „Odchody zatím žádné nebudou,“ přitakává. „Možná se v budoucnu něco stane, ale teď pro nás začíná hodně důležitý a náročný cyklus. Kádr máme víceméně uzavřený,“ tvrdí.

Trenér Svědík má před úvodním ligovým soubojem s Karvinou k dispozici všechny hráče. Kondici dohání akorát Cicilia, jenž dlouho laboroval se zraněním. „Musím to zaklepat, ale kluci se drží. Snad to bude všechno klapat dál. Snad se nám zranění budou vyhýbat,“ doufá.

Kouč Slovácka tak pro první letošní mistrovský duel bude mít z čeho vybírat. Aktuálně šestý tým FORTUNA:LIGY nečeká na úvod jara nic jednoduchého, na Městském stadionu Miroslava Valenty se představí Karviná, která na podzim získala pouze o bod méně než soupeř.

„První zápas je vždycky důležitý,“ vnímá Šumulikoski. „Karviná je naším konkurentem, doma musíme takovéto týmy porážet. Doufám, že hráči zaberou a důležitý domácí zápas,“ přeje si na závěr.