„Bod bereme. Prohrávali jsme, dlouho hráli v deseti, takže nás utkání stálo hodně sil. My jsme se však i v deseti snažili hrát poctivě, odměnou nám byla vyrovnávací branka,“ prohlásil bývalý hráč Slovanu, jenž pod Ještědem strávil jednu sezonu.

Svůj bývalý klub po přestupu do Slovácka na jeho stadionu ještě neporazil, tentokrát ale přivezli domů na Moravu alespoň bod.

„Byla to zasloužená remíza,“ míní Navrátil.

„Pomohlo nám, že Kačaraba dostal druhou žlutou a že se síly vyrovnaly,“ přidává.

Slovácko ovšem přišlo o klíčového muže mnohem dříve než soupeř. Hosté hráli bez vyloučeného kapitána Daníčka od 21. minuty, Slovan navíc z nařízené penalty díky Michalu Rabušicovi otevřel skóre.

Také trenér Slovácka Martin Svědík čeká na zlepšení situace ohledně koronaviru, rozvolnění vládních opatření a pokračování FORTUNA:LIGY.
Svědík přišel před Spartou o kapitána: Vlasta udělal velkou hloupost

„Je to velká škoda. Asi jsme udělali někde chybu, to si musíme vyhodnotit,“ říká Navrátil.

I když fotbalisté Slovácka v posledních šesti ligových zápasech v Liberci inkasovalo sedm branek z penalt a obdrželo šest červených karet, na variantu dohrávat v deseti mužích se před utkáním speciálně nepřipravovalo.

„Nikdo to neměl v hlavě,“ tvrdí dravý křídelník. „Jeli jsme sem s tím, že tady chceme uspět. Je ale pravda, že červená karta nás určitě zabrzdila,“ souhlasí.

Hosté možná chvíli měli v hlavách předcházející skandální duely.

„Taky se mi honilo hlavou, jak to tady bylo minule, že se proti nám kopaly tři penalty,“ přiznává olomoucký odchovanec.

„Proto jsem si hlavně přál, abychom to nezabalili, dál poctivě hráli a byli nepříjemní, což se nám celkem dařilo,“ uvedl Navrátil.

V 55. minutě dostal červenou kartu i domácí stoper Taras Kačaraba a Slovácko o čtyři minuty později srovnalo zásluhou Petra Reinberka. Moravané ve zbytku utkání přečkali dvě šance střídajícího Rondiče, remízu 1:1 už pod Ještědem nepustili.

„I když jsme tam měli lehké ztráty, které nás někdy srážely, šli jsme si za tím a nakonec máme bod,“ těší Navrátila.