V posledním zápase letní přípravy se svěřenci Martina Svědíka střetli s rakouským mistrem FC Red Bull Salzburg. Byla to zároveň ligová generálka.

Nutno dodat, že rakouský šampion nenastoupil v nejsilnějším složení.

Přípravný fotbal -
Red Bull Salzburg – 1.FC Slovácko 0:3 (0:2)
Branky:
Sinyavskiy, Petržela, Juroška
Sestava 1.FCS: Heča – Holzer (60. Doski), Daníček, Kadlec (75. Srubek), Reinberk (75. Kalabiška) – Sinyavskiy, Trávník (60. Mihálik), Havlík, Kim (46. Valenta), Petržela (46. Juroška) – Vecheta (60. Cicilia).

V úvodu bylo aktivnější Slovácko a do vedení šlo už po třech minutách hry. Po krásné kombinační akci na jeden dotek posunul Vecheta balon na Petrželu, ten našel přesnou uličkou Trávníka, balon se přes Holzera dostal na zadní tyč, kde číhal Sinyavskiy, jenž přesným zakončením otevřel skóre utkání – 0:1.

V osmé minutě to bylo pro Slovácko už o dvě branky. Milan Petržela dokonale rozebral obranu rakouského mistra a po samostatným úniku poslal míč do sítě - 0:2.

Ve 31. minutě předvedl své brankařské umění na druhé straně Milan Heča. Salzburg zahrával přímý volný kop.

Míč si postavil Koita, který zamířil přesně k tyči, ale gólman Slovácka vytáhl svým zákrokem míč mimo tři tyče.

Fotbalisté Slovácka B na hřišti v Sadech zahájili letní přípravu na další sezonu ve třetí lize.
Nuda a šeď. Fotbalisté Slovácka B hráli s Hamšíkovou akademií bez branek

V 64. minutě přidalo Slovácko třetí branku. Rigino Cicilia na polovině hřiště vyslal průnikovou přihrávku na Pavla Jurošku, který šel sám na gólmana a chladnokrevně zakončil – 0:3.

Na druhé straně musel několik drobných závarů řešit gólman Milan Heča, ale ve spolupráci s obranou si se vším poradili a před startem ligy si připsal čisté konto.

V prvním mistrovském zápase ročníku 2023/ 2024 přivítá Slovácko na svém hřišti Dynamo České Budějovice. Hraje se netradičně v neděli. Výkop zápasu je stanovený na 15 hodin.