Celek z Uherského Hradiště v 11. kole FORTUNA:LIGA podlehl Pražanům 1:2, přišel o sérii bez porážky a v tabulce klesl na osmé místo, má ale k dobru odložené utkání v Ostravě.

„Porážka mě mrzí, protože mužstvo pracovalo velice dobře,“ uvedl domácí kouč Martin Svědík. „Sparta byla efektivní, proto si odvezla všechny body. My jsme se na konci nedostali do tlaku, nedokázali reagovat,“ smutní kouč Slovácka.

Trenér Letenských Václav Kotal byl po vyrovnaném střetnutí mnohem spokojenější. „Tři body jsou pro nás strašně důležité. Po třech porážkách jsme se potřebovali chytit. Snad nám tento výsledek pomůže i do dalších zápasů,“ přeje si trenér vítězů.

Moravané se Pražanům herně vyrovnali, místy byli dokonce lepší. Doplatili ale na horší koncovku. Soupeř byl produktivnější, proto vyhrál.

„Bylo to vyrovnané remízové utkání, které rozhodly detailní situace v šestnáctce. Zatímco třeba Kalabiška svoji šanci nedal, Pavelka ji proměnil, což rozhodlo,“ míní Svědík.

Fotbalisté Slovácka (v bílých dresech) v 11. kole FORTUNA:LIGY proti pražské Spartě
Série bez porážky skončila. Slovácko podlehlo Spartě, v závěru rozhodl Pavelka

Mareček nezavřel prostor

Vítězný gól hostů přišel v 84. minutě. Navrátilec ze zahraničního angažmá si narazil míč s Vindheimem a střelou k tyči zajistil Spartě cennou výhru. Pavelka se v lize trefil za Letenské podruhé. První gól vstřelil shodou okolností právě na Slovácku v srpnu 2012.

„Bohužel Mareček nezavřel prostor, nechal se obehrát,“ kárá náhradníka Svědík.

Výhrady měl také k výkonu brankáře Bajzy. Zkušený slovenský gólman sice žádnou hrubku nevyrobil, ale mužstvo výrazně nepodržel. „Budu to s ním řešit a budu chtít slyšet i názor trenéra brankářů,“ říká pardubický rodák.

Přitom celek z Uherského Hradiště vstoupil do druhé půle aktivně. Střela Klimenta šla ale nad a Kalabiška mířil zblízka hlavou do Nity.

Jediným střelcem Moravanů tak byl pouze Jurečka, který otevřel skóre ve 14. minutě po přetaženém centru Kohúta a hlavičce kapitána Kadlece.

„Do utkání jsme nevstoupili úplně podle představ. Postupně jsme se ale dostali do hry a měli tam pár dobrých přechodů. Některé situace se nám nepovedlo vyřešit, přesto jsme šli do vedení,“ uvedl Svědík.

Vedení Slovácka trvalo necelé dvě minuty. Z podobné situace a ideální spolupráce jmenovců Krejčích poslal starší z nich míč do vápna, kde jej uklidil do sítě Juliš. Jeho osmý gól v tomto ligovém ročníku potvrdilo video, které vyloučilo postavení mimo hru.

Branka po hrubce

„Byla to důležitá pětiminutovka. Bohužel jsme nebyli koncentrovaní a po hrubé chybě hloupě inkasovali. Situace nebyla dobře dohraná,“ štve šestačtyřicetiletého trenéra, který pošetřil veterána Petrželu a místo něj a potrestaného kapitána Daníčka nasadil Jurečku s Kohútem. Oba patřili k nejlepším hráčům v domácí sestavě.

„Máme spoustu zápasů po sobě, potřebovali jsme některé kluky pošetřit, rozmělnit zátěž na více hráčů. Petržela patří mezi starší a rychlostní hráče, proto jsme ho nechali odpočinout,“ vysvětluje Svědík. Slovácku scházel i zraněný Cicilia.

Zda bude k dispozici ve středu proti Brnu je nepravděpodobné. Náročný kouč bude stav mužstva zjišťovat až v pondělí. „Nejdříve se musíme dát po porážce do kupy, připravit zdravotně i takticky. Každopádně utkání zase chceme odehrát v nějakém režimu, pro body uděláme maximum,“ slibuje.