„Volba na místní nemocnici byla jasná, když v době koronavirové krize pomáhali oni nám a odvedli pro nás všechny kus práce. S Dětským domovem spolupracujeme jako celý klub a chtěli jsme pomoci dětem, kteří nemají rodinu,“ vysvětluje Trmal.

Nejen finančního daru z nadačního fondu Zelený život, ale i celé návštěvy si vážili v Uherskohradišťské nemocnici. „Jsme velmi potěšeni, finanční dar využijeme společně s dalšími prostředky pro nákup ochranných pomůcek, kterých je nyní v době pandemie potřeba více než obvykle. Naše dětské oddělení fungovalo po celou dobu jako hlavní koronavirové oddělení pro celý Zlínský kraj,“ zhodnotil ekonomický náměstek nemocnice Jaroslav Zemánek dar od LFA ve výši 50 tisíc korun.

Slovenský mládežnický reprezentant Michal Tomič dříve hrával v Sampdorii Janov
Béčko Slovácka v pondělí zahájilo přípravu i s Tomičem a Klimentem

Zpestřením pro děti z Dětského domova v Uherském Ostrohu byla návštěva Matouše Trmala, který chlapcům i dívkám vytrvale odpovídal a podepisoval kartičky. Pro vedení dětského domova byla jeho volba velkým překvapením.

„Na tak velké dary nejsme zvyklí a moc si toho vážíme. Využijeme ho pro děti na volnočasové aktivity o prázdninách, protože v době pandemie byly uzavřené v našem areálu a teď si budou chtít užít prázdnin,“ řekla k daru pro dětský domov jeho ředitelka Jana Frühaufová.

Jak nemocnice, tak i dětský domov se mohou nad rámec finančního daru od nadačního fondu LFA Zelený život těšit také na spotřebiče, které institucím poskytne elektro prodejce Datart.

„Jako generální partner turnaje oběma organizacím věnujeme elektroniku a spotřebiče v celkové hodnotě sto tisíc korun,“ doplnila za značku Datart její tisková mluvčí Eva Kočicová.

Ligová fotbalová asociace v dubnové pandemii koronaviru zorganizovala turnaj ligových fotbalistů ve hře FIFA20 na konzoli PS4. Z dvanácti účastníků vzešel vítěz Matouš Trmal ze Slovácka a mohla rozdělit celkových sto tisíc korun, které jako hlavní cenu věnovala LFA ze svého nadačního fondu Zelený život.

„Jako liga myslíme na celospolečenskou odpovědnost a podobnými projekty se snažíme vrátit společnosti prostředky, které jsou určeny na dobrou věc. Nadační fond Zelený život má ve své podstatě podporovat děti a jejich rozvoj, proto je důležité, že je obdrží dětské oddělení nemocnice a dětský domov na Slovácku,“ uvedl obchodní a marketingový ředitel Ligové fotbalové asociace Daniel Hajný.