„Na ten moment jsem se strašně těšil od chvíle, co jsem před třemi lety přišel do áčka Slovácka,“ vyznává se. „Snil jsem o tom už předtím, ale teď to bylo víc nadosah a vyšlo to,“ přidává. „Na hřišti to byl skvělý pocit. Moc jsem se těšil, až tento moment jednou přijde. Ještě lepší byl ale druhý poločas, když za mými zády byli skvělí fanoušci, kteří nás hnali dopředu,“ líčí Borek.

Do hlavní role nevšedního příběhu se dostal nečekaně brzy, asi už v 5. minutě. „Shodou okolností jsem nesl Fryštymu pití a on mi říkal, že ho tahá přitahovač, tak jsem se upravil, nachystal a šel se rozcvičovat,“ popisuje.

Moc času ale neměl. Ve 25. minutě čtvrtý rozhodčí Radina zvedl nad hlavu ukazatel s číslem jednatřicet a devatenáctiletý gólman se poprvé v kariéře dostal na ligový trávník.

„Ze začátku jsme to chtěli zjednodušit a nechtěli nic moc vymýšlet, abych se chytil. Až postupem času jsme vzadu začali víc rozehrávat,“ říká.

Asistent trenéra Slovácka Josef Mucha při zápase s Olomoucí.
Slovácko má trable s brankáři. Borek? Co měl, to vyřešil, říká trenér Mucha

I když se Borkovi nepovedlo pár odkopů, působil celkem jistě. „Po gólmanské stránce moc práce nebylo. Chytil jsem jeden centr, jednu šanci, když jsem zmenšil úhel a olomoucký útočník to neměl kudy prostřelit,“ uvedl.

Zbytek zvládli zkušení obránci. „Naše výhra je zasloužená,“ míní debutant. „Sigmu jsme téměř do ničeho nepustili. Byli jsme víc na balonu, měli územní převahu. Prostě ve všem byli lepší,“ pokračuje.

Slovácko s Olomoucí neinkasovalo v pátém ligovém utkání v řadě, pojistilo si čtvrté místo. „Nula potěší, ale je to jenom třešnička na dortu. Hlavní je vítězství,“ má jasno boskovický odchovanec.

Fotbalisté Slovácka (bílé dresy) se ve 27. kole FORTUNA:LIGY utkali se Sigmou Olomouc.
Slovácko brankou Havlíka udolalo Sigmu a upevnilo si čtvrté místo

Po ligové premiéře přijal spoustu gratulací. Přáli mu nejen trenéři, ale i spoluhráči, rodiče či kamarádi. „Určitě to pro mě bude trošku dražší, ale nyní je mi to úplně jedno. Jsem rád, že se mi debut povedl a přispěl jsem k výhře,“ radoval se.

Žádnou oslavu ale po povedeném debutu neplánuje. Spíš jenom posedí s rodiči, rozebere pro něj nevšední duel. „Jinak nic extra,“ tvrdí.

Aby se udržel v brance a přidal další ligové starty, musí na sobě neustále pracovat, zlepšovat se. Rezervy má hlavně ve hře nohama, vypilovat musí i další detaily.

O obrovskou motivaci do budoucna má ale postaráno. Přidá další starty?


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...