Celek z Uherského Hradiště ztrácí na klokany jediný bod, výhra ve druhém kole nadstavbové části skupiny o titul je posune před rivala z Vršovic, přiblíží Konferenční lize.

„Musíme navázat na výkon z Plzně a na Bohemce vyhrát. Bod pro nás nic neřeší,“ uvědomuje si asistent trenéra Slovácka Jan Palinek.

Moravany před závěrečnými boji nakopla remíza v Doosan Areně. Proti úřadujícímu šampionovi podali slušný výkon, zvedli si sebevědomí před nadcházejícími klíčovými bitvami.

„Bod z Plzně byl z hlediska psychicky důležitý, i díky dobrému výkonu má pro nás velkou hodnotu,“ míní Palinek.

Pokud chce Svědíkův tým do Evropy, musí jej potvrdit i v Ďolíčku.

Problém je, že Kadlecovi a spol. to proti soupeři z Vršovic letos vůbec nejde. Slovácko nezvládlo s Bohemians žádný ze tří duelů. Kromě dvou ligových porážek s klokany vypadlo i v domácím poháru. „Velice nás to mrzí, protože právě porážky s Bohemkou nás mohou stát Evropu,“ smutní Palinek.

Fotbalista Slovácka Pavel Juroška se raduje z gólu v síti pražské Sparty.
Juroška: Kdo zvládne nedělní utkání, hrozně si pomůže. V Ďolíčků nastoupí poprvé

Tým z Uherského Hradiště má nyní další šanci na reparát. Neoblíbenému protivníkovi se postaví už počtvrté. „Věřím, že tento, pro oba týmy velmi důležitý zápas, konečně zvládneme,“ doufá brankář Slovácka Filip Nguyen.

Hosty ale v hlavním městě nečeká žádná selanka. Spíš to bude stejně jako naposledy velký boj.

„Bohemka má nepříjemný tým, hru postavenou na rychlých brejcích, což nám moc nevyhovuje. Její styl nám moc nesedí,“ připouští Nguyen.

Oba týmy mají paradoxně záporné skóre. Bohemce uškodila poslední darda v derby na Slavii, v Edenu schytala výprask 0:6.

Také česká nejvyšší fotbalová soutěž používá při jednotlivých zápasech systém VAR, neboli funkci videorozhodčího. Na to, zda se osvědčila se názory různí.
Názor fanouška: VAR není aktérem hry. Jeho pravomoci je nutné znovu předefinovat

Na rozdíl od Slovácka ale Pražané střílí branky, nemají takové problémy s koncovkou.

„Soupeř má velkou útočnou sílu v podobě Drchala, Matouška a dalších útočníků, i směrem dozadu je velice pozorný, organizovaný. Po vysoké porážce na Slavii bude ještě víc koncentrovanější,“ předpokládá Palinek.

Také podle Nguyena debakl protivníka příliš neovlivní. „Bohemka jede nad plán. Nečekala, že bude takto vysoko. Proto do zápasu s námi půjdou její hráči s čistou hlavou. Já ale věřím, že uspějeme a čtvrté místo si vezmeme zpátky,“ přeje si brankář Slovácka.

Zápas jara začíná v neděli v osmnáct hodin.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...