Ve Zlíně ani na Slovácku los příliš neřeší.

„Samozřejmě vnímáme, že nás hned v prvním kole čeká velmi silný protivník. Na druhé straně je jasné, že se s každým týmem musíme alespoň jednou na podzim utkat. Slavia je atraktivní hlavně pro fanoušky. Na jaře jsme ji doma porazili, teď se o to pokusíme znovu,“ slibuje sportovní ředitel Fastavu Zdeněk Grygera.

Nový zlínský trenér Josef Csaplár se se jméno prvního soupeře dozvěděl od redaktora Deníku. O los se předtím nezajímal. Přijal ho jako fakt.

„Každý zápas je složitý a každý je pro nás zároveň svátkem a velkou výzvou. V tuto chvíli ovšem neřeším Slavii, ale jiné věci,“ prohlásil Csaplár.

Stejně na tom jsou i soupeři z nedalekého Uherského Hradiště. Ani představitelé Slovácka se losem vůbec nezaobírali. Zatímco loni začínali Daníček a spol. ve Vršovicích proti Bohemians 1905, letos odstartují v nedalekém Bubenči, kde se postaví obměněné Spartě.

„Los se nikdy nedá odhadnout, takže jsme jeho výsledek přijali. Pro nás je každý zápas těžký, ať hrajeme se Spartou nebo Slavií. Je nám jedno s kým začínáme. Záleží jenom na nás, jak se na začátek sezony připravíme,“ připomíná manažer Slovácka Veliče Šumulikoski.

Zatímco ševci žádné požadavky neměli, poslední ligoví šampioni věděli, že kvůli rekonstrukci trávníku na stadionu v Edenu vstoupí do nové sezony dvěma venkovními zápasy.

Svědíkův tým pak doma vyzve nováčka z Českých Budějovic. Zlíňany po duelu se Slavií čeká ve druhém kole souboj v Olomouci. Derby Zlína a Slovácka je na programu už ve 4. kole. Na začátku srpna se bude hrát v Uherském Hradišti. Odveta na Letné se uskuteční ještě na podzim, kdy se odehraje rekordních dvacet kol.

První část sezony skončí těsně před Vánoci, o víkendu 14. a 15. prosince.

Jaro začne v polovině února a základní část skončí třicátým kolem na konci dubna. Poté bude následovat nadstavbová část, která měla premiéru v uplynulé sezoně.

Mistr bude znám nejpozději poslední květnový týden, pak se ještě uskuteční baráž a kvalifikace o Evropskou ligu. Finále MOL Cupu se koná ve středu 20. května.

Los podzimní části FORTUNA:LIGY 2019/2020

1. kolo (13. července): Sparta Praha – 1. FC Slovácko, FC Fastav Zlín – Slavia Praha, Plzeň – Olomouc, Ostrava – FC Slovan Liberec, Mladá Boleslav – Karviná, Příbram – Teplice, Jablonec – Bohemians 1905, Č. Budějovice – Opava.

2. kolo (20. července): Teplice – Slavia Praha, Olomouc – Zlín, Liberec – FC Viktoria Plzeň, Karviná – Ostrava, Opava – Příbram, Bohemians 1905 – Mladá Boleslav, Sparta Praha – Jablonec, Slovácko – Č. Budějovice.

3. kolo (27. července): České Budějovice – Sparta Praha, Jablonec – 1. FC Slovácko, Příbram – Bohemians 1905, Mladá Boleslav – Opava, Ostrava – Teplice, Plzeň – Karviná, FC Fastav Zlín – Liberec, Slavia Praha – Olomouc.

4. kolo (3. srpna): Sparta Praha – Příbram, 1. FC Slovácko – FC Fastav Zlín, Opava – Ostrava, Bohemians 1905 – Plzeň,

Teplice – Mladá Boleslav, Karviná – Slavia Praha, Liberec – Olomouc, Č.Budějovice – Jablonec.

5. kolo (10. srpna): Zlín – Teplice, Plzeň – Slovácko

6. kolo (17. srpna): Opava – Zlín, Slovácko – Příbram

7. kolo (24. srpna): Ostrava – Slovácko, Zlín – Karviná

8. kolo (31. srpna): Slovácko – Ml. Boleslav, Č. Budějovice – Zlín

9. kolo (14. září): Slavia – Slovácko, Zlín – Sparta

10. kolo (21. září): Slovácko – Teplice, Bohemians 1905 – Zlín

11. kolo (28. září): Olomouc – Slovácko, Zlín – Jablonec

12. kolo (5. října): Slovácko – Liberec, Ostrava – Zlín

13. kolo (19. října): Karviná – Slovácko, Zlín – Ml. Boleslav

14. kolo (26. října): Slovácko – Opava, Příbram – Zlín¨

15. kolo (2. listopadu): Bohemians – Slovácko, Zlín – Plzeň

16. kolo (9. listopadu): Zlín – Olomouc, Č. Budějovice – Slovácko

17. kolo (23. listopadu): Slovácko – Jablonec, Liberec – Zlín

18. kolo (30. listopadu): Zlín – Slovácko

19. kolo (7. prosince): Teplice – Zlín, Slovácko – Plzeň

20. kolo (14. prosince): Zlín – Opava, Příbram – Slovácko