„Podle posledních kroků vlády a instrukcí sekretariátu FAČR, bychom měli stihnout doporučený termín, tedy do poloviny dubna,“ těší šéfa OFS Uherské Hradiště Františka Miko.

Setkání asi stovky zástupců a fotbalových funkcionářů ale pochopitelně neproběhne jen tak. Jak je už společnost za poslední měsíce zvyklá, je vyžadováno hned několik epidemiologických nařízení. Vedle dvoumetrových rozestupů, nošení roušek respektive respirátorů, také negativní test na covid 19.

„Ne starší tří dnů,“ upřesňuje Miko.

A právě nutnost testování dělá předsedovi největší vrásky na čele.

Sport děti. Ilustrační foto
Radní Fišerová se připojila k výzvě Josefa Hamšíka

„Všechny požadavky umíme splnit - pokud náš tradiční kunovický sál nebude patřičně velký, zajistíme sportovní halu. Také roušky a respirátory nemáme problém zajistit. V mých očích je největší problém zajistit potřebné testy, když je požadavek na jeho stáří do tří dnů. A pokud proběhne valná hromada v úterý, moc času mít zástupci klubů nebudou,“ uvědomuje si Miko.

I proto již nyní má v hlavě řešení.

„Pokusím se, pracuji na zajištění nejrychlejšího antigenního testování přímo v místě konání. To by mohlo proběhnou dvě hodiny před začátkem valné hromady,“ přemýšlí nahlas předseda.

Problém však může nastat, pokud zvolený kandidát neprojde testováním, bude pozitivní.

„Nejlepším řešením bude, pokud bude na místě i případný náhradník. Jinak pak zástupce klubu ztratí možnost hlasovat, přičemž ke zdárnému průběhu potřebujeme nadpoloviční většinu delegátů. Aktuálně máme sedmdesát klubů s právem volby. Dohromady s dalšími hosty se tak sejde okolo stovky účastníků,“ spočítal šéf.

Nejsem dráb, nikoho vážit po návratu nebudu, směje se trenér Napajedel

Kvůli již dvojnásobnému odkladu termínu valné hromady je nyní právně jediným, kdo může svolat a nařídit termín další volby. Stejně jako oficiálně oznámit osmičku kandidátů, kteří již v lednu podali své přihlášky.

„V hlavě už mám termín a mohu prozradit, že pokud vše dobře dopadne, využijeme možnost nejzazšího termínu. Na Uherskohradišťsku tak valná hromada proběhne v úterý 13. dubna odpoledne. Místo konání ale ještě není jisté,“ dodal František Miko.