I když Martin Zálešák rozhodně má na to, aby hrál vyšší soutěž, momentálně společně s bratrem Radkem kope okresní přebor Uherskohradišťska za rodnou Ostrožskou Novou Ves.

Mateřskému klubu v sobotu pomohl třemi brankami skolit Vlčnov 5:1.

„Hattrick jsem předtím dal již několikrát, ale v této sezoně se mi to podařilo poprvé. Jsem za to rád, protože branku jsem dlouho nedal,“ připomíná Martin Zálešák. Na podzim skóroval pouze pětkrát. Více než polovinu branek zaznamenal v posledním letošním duelu. „Spoluhráči mi gratulovali, hlavně brácha říkal, že už bylo na čase. Za tři góly musím kluky nějak odměnit,“ usmívá se čtyřiadvacetiletý útočník.

Ostrožská Nová Ves hlavně díky brankovému příspěvku důrazného forvarda zakončila první polovinu sezony vysokým vítězstvím. „Sobotní zápas jsme ale nezačali dobře. Asi až po patnácti minutách jsme začali hrát naši hru. Nenakopávali jsme balony dopředu, ale spíš kombinovali, s čímž měl Vlčnov problém. Pak už bylo vidět, že k nám přijel tým, který je na spodku tabulky,“ říká Martin Zálešák.

Novovešťané závěr podzimu zvládli a dlouhou zimní přestávku stráví na slušném čtvrtém místě. „První polovinu sezony hodnotím úspěšně,“ prohlásil útočník Ostrožské Nové Vsi.

Celek z obce s vyhlášenými jezery a golfovým resortem doplácel pouze na časté absence a spoustu zraněných. „Náš problém byl v tom, že jeden zápas nás bylo šestnáct a další sotva jedenáct. Někdo se zraní, další onemocní a je nás málo. Na druhé straně tak to v těchto soutěžích funguje všude,“ ví Martin Zálešák.

Sám si dříve vyzkoušel vyšší třídu. V mládežnických výběrech ligového Slovácka hrával společně se současným záložníkem Jablonce a českým reprezentantem Michalem Trávníkem. „Ve Slovácku jsem se hodně naučil. Z toho teď těžím,“ říká.

Jednou by si rád zahrál třeba krajský přebor, ale na odchod z mateřského klubu nemyslí. „Myslím si, že bych se prosadil i ve vyšších soutěžích, ale zatím jsem neměl možnost. Můj sen bylo hrát ve Spartě Praha, ale na to je nejspíš pozdě,“ usmívá se sympatický fotbalista.

Zimní přestávku nijak zvlášť neprožívá, volný čas stráví v posilovně, kde se bude udržovat v kondici a zlepšovat svoje tělesné proporce. „Je to můj druhý koníček,“ zakončuje povídání Zálešák.

Martin Zálešák pohledem bratra„Charakterizoval bych ho tak, že je pro tým velice užitečný hráč, jak svojí technikou, tak důraznou hrou. Nedělá mu problém projít přes tři obránce najednou. Nechtěl bych proti němu hrát. Ze souboje neuhne a většinou vychází ze souboje jako vítěz. Těží i z toho že je urostlý.“ (Kapitán Ostrožské Nové Vsi Radek Zálešák)