Důvodem je zhoršující se epidemická situace v regionu.

„Samozřejmě rozhodování bylo velmi těžké. Hodně mě to mrzí, ale opravdu nešlo jinak. Hráči i fanoušci se na akci těšili, bohužel na doporučení Krajské hygienické stanice ve Zlíně akci rušíme. Nechceme riskovat, protože počet pozitivně testovaných neustále roste,“ uvedl hlavní organizátor Aleš Zlínský.

Za netradičním halovým kláním stála právě jeho myšlenka. Nyní si fotbalisté i příznivci musí minimálně rok počkat. „Je to škoda. Něco takového tady chybělo. Těžko můžete vidět se spolu v jeden den utkat týmy z MSFL, divize, krajského přeboru anebo I. A třídy,“ uvedl bývalý hráč Hluk či Kunovic.

V neděli si nezahrají ani staří páni. Také jejich klání bylo bez náhradního termínu odpískáno.

Trenér fotbalistů Buchlovic Ladislav Soviš.
Téma Deníku: Soviš dodává dresy čtyřiceti oddílům. Sám pamatuje šněrovací trika

Od loňského března se v Česku prokazatelně nakazilo koronavirem už víc než 1,9 milionu lidí, zemřelo 31.636 z nich. S nárůstem počtu nakažených přibývá i zemřelých.

Očekává se, že i v dalších dnech porostou počty hospitalizovaných a denní přírůstky by mohly atakovat rekordní hodnoty celé epidemie.

Nejvíc se nákaza momentálně šíří na Moravě, týdenní incidence ale roste prakticky ve všech regionech. V Olomouckém kraji už počet nových případů v přepočtu na 100.000 obyvatel za uplynulý týden překročil hodnotu 1100. Přes 900 je to v Jihomoravském, Moravskoslezském a Zlínském kraji. 

Díky očkování i vysokému počtu lidí, kteří už covid v Česku prodělali, by ale nemocnice a zejména jednotky intenzivní péče neměly být tak přetížené jako před rokem či letos na jaře.