Oproti minulým volbám ale jeho vítězství nebylo tak přesvědčivé. V duelu proti předsedovi holešovské kopané Milanu Roubalíkovi uspěl v poměru 25:17. „To bylo nejtěsnější v historii, na druhou stranu se to dalo čekat. Já nikdy nedělal žádnou volební kampaň, naopak můj rival představil svou vizi. To bylo poprvé,“ ocenil předseda.

Volbám přitom v úterý vůbec nepřálo počasí. Zatímco den předtím bylo teplo s minimem deště, nyní se museli delegáti pořádně obléci. Na tribuně třetiligové Slavie Kroměříž to totiž hodně foukalo, teploměr vystoupil jen kousek nad nulu a navíc po celý čas pršelo. „To je Murphyho zákon. Podmínky byly složité, ale jsem rád, že to delegáty neodradilo,“ poděkoval Kopčil.

Velkému zájmu se těšila úterní volba nového vedení Okresního fotbalového svazu v Kroměříži. Z 54 klubů s právem volby dorazilo 45.
PODÍVEJTE SE. Zima, vítr a déšť. Po boji je dál v čele OFS Kroměříž Kopčil

Z 54 okresních klubů s právem volby svou možnost využilo hned 45. Navíc při vstupních antigenních testech prošli všichni příchozí. Nikdo se nemusel vracet domů. „Při každé volbě ale byly některé hlasovací lístky delegátů špatně vyplněné a neplatné. Při volbě předsedy se tak stalo ve třech případech. Naštěstí to nemělo vliv na konečný výsledek, kdy vítězný kandidát - staronový předseda Kopčil - získal nadpoloviční většinu hlasů,“ doplnil předseda volební komise Lukáš Motal.

Zásadní změnu ale doznal sedmičlenný výkonný výbor v čele Liborem Kopčilem. Řada dosavadních členů již totiž nekandidovala a tak ke Bsonkovi s Pumprlou přibylo hned kvarteto nových tváří.

Podle očekávání byla zvolená i revizní komise, kde odstoupivšího Kunce nahradil Marek Zdráhala.

Ve středu přineseme ekluzivní rozhovor se staronovým předsedou Liborem Kopčilem.

Nové vedení OFS Kroměříž:

Předseda VV: Libor Kopčil. Členové VV: Ondřej Benedikt, Martin Bsonek, Radovan Budín, Aleš Pumprla, Jan Zapletal, Miroslav Žůrek. Revizní komise: Karel Brezanský, Zdeněk Čevela, Marek Zdráhal.