„Jsem rád, že se mi konečně podařilo prolomit dlouhé čekání a připsal si první hattrick. Už jsem se ho nemohl dočkat,“ říká s úsměvem devětadvacetiletý fotbalista.

Do šatny bude muset spoluhráčům přinést láhev slovenské pálenky. O dalším zápisném přehled nemá. „To se musíte zeptat kluků,“ krčí rameny.

Jisté je, že na pořádnou oslavu bude čas až po konci podzimní části, když bude celý mančaft pohromadě.

Po nedělním duelu se na Březové žádný mejdan nekonal. I když domácí mohli být spokojení. Záhorovice přehráli 4:0, připsali si už osmou letošní výhru.

„Zápas jsme od začátku kontrolovali. Soupeře jsme víceméně do ničeho nepustili. Ještě v prvním poločase se nám podařilo vstřelit dva góly, následně po přestávce jsme přidali další, což soupeře pravděpodobně zlomilo, ale i tak nám nedal nic zadarmo a mohu říct, že jsme se na výhru nadřeli,“ uvedl.

Zatímco některé předcházející souboje Březové byly hodně emotivní, v neděli byl na trávníku klid. Velký podíl na tom mají nejenom obě mužstva, ale i rozhodčí Kondrád, kterého Trúnek právem chválí.

„Vím, že není zvykem rozhodčí chválit, ale jenom kritizovat, ale já bych chtěl vyzdvihnout jeho výkon, protože si od začátku spravil na hřišti respekt a podal velice dobrý výkon,“ prohlásil.

Na Březové vládne na podzim pohoda. Tým se po sestupu z okresního přeboru konsolidoval, udržel si kvalitu a podle očekávání vládne okresní soutěži skupiny B.

Fotbalista Březové Patrik Trúnek (vpravo) na svatbě kapitánovi a brankáři Dušanovi Bruštíkovi, kde mu společně s Tomášem Plevou (vlevo) darovali slovenský brankářský reprezentační dres.Fotbalista Březové Patrik Trúnek (vpravo) na svatbě kapitánovi a brankáři Dušanovi Bruštíkovi, kde mu společně s Tomášem Plevou (vlevo) darovali slovenský brankářský reprezentační dres.Zdroj: se svolením Patrika Trúnka

Mužstvo vedené koučem Jindřichem Blažkem tak dál uhání za předsezonním cílem, kterým je okamžitý návrat.

„Samozřejmě postup by byl pěkný, ale jako jsme si řekli před prvním zápasem, musíme jít krok po kroku. Zatím nám to vychází, takže jsem spokojený. Hrajeme jako tým, což je důležité,“ vnímá.

Fotbalisté Březové ale i po osmi výhrách v řadě zůstávají obezřetní. „Víme, že nás může kdokoliv zastavit. Vždycky se začíná za stavu 0:0, takže každý soupeř má proti nám šanci. Rozhodně nechceme nic podcenit,“ říká.

Podle Trúnka je úroveň nejnižší soutěže v porovnání s okresním přeborem o něco slabší, což je ale logické. No úplný prales to ale není. „I tady je hodně kvalitních mužstev a hráčů,“ všímá si.

Fotbalisté Ostrožské Lhoty zvítězili na hřišti v Sadech nad Slováckem C 3:1 a vévodí okresnímu přeboru.
OP: Nezdenice prohrály v Jalubí, do čela poskočila Ostrožská Lhota

Zkušený slovenský útočník přišel na Březovou letos v zimě. Nejprve jej oslovil spoluhráč Josef Smítal, následně produktivního forvarda lanařil trenér Blažek. Trúnek sice chvíli nabídku Sokola s díky odmítal, nakonec ale kývl a přes hranice s sebou vzal i parťáky Tomáša Plevu a Petra Habánika. „A dali jsme se na toto toto dobrodružství,“ usmívá se.

Rodák z Dolnej Súče, kde bydlí a kde od dětství hrával, před příchodem na Březovou nikde jinde nepůsobil. „I dříve jsem měl možnost někam odejít, ale vždy jsem zůstával věrný mé rodné obci, odkud se mi těžko odcházelo,“ přiznává.

Trúnek vždycky nastupoval v útoku nebo na křídle, střelcem byl od mládí.

Kromě fotbalu mu nejvíce času zabírá práce. V autoservisu dělá řidiče a pokud má i dobré nadřízené, má čas aj na tréninky. „Když ale nestíhám, tak jdu na hřiště v Dolnej Súči. S kluky i s trenérem stále dobře vycházím,“ těší fanouška Trenčína.

Oblíbený klub mu ale příliš velkou radost v posledních sezonách nedělá. „Výsledky nyní nejsou příliš oslnivé,“ mrzí útočníka Březové.

Za očekáváním jsou i výkony slovenského národního týmu, který se v Lize národů propadl až do nejhorší skupiny. „Situace není růžová. K týmu přišel nový trenér, tak uvidíme, zda mužstvu výměna pomůže. Momentálně ale v reprezentaci chybí kvalita,“ je přesvědčený Trúnek.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...