Domácí více než porážka a ztráta bodů štvalo diskutabilní vyloučení kapitána Miroslava Machaly v 80. minutě po druhé žluté kartě.

„Jsem zklamaný z výkonu rozhodčího, kterému se zápas nepovedl a nesmyslně vyloučil našeho hráče,“ říká trenér Ostrožské Lhoty Patrik Štergenich.

Okresní přebor, 14. kolo -
SK OSTROŽSKÁ LHOTA – SPARTAK HLUK B 1:3 (0:1)
Branky: 59. David Pešík – 37. David Matejka, 52. Václav Škorec, 53. Martin Zalubil. Rozhodčí: Korolovych. Červená karta: 80. Miroslav Machala (Ostrožská Lhota). Diváci: 222.

„Mirek po faulu na hluckého gólmana jen uklidňoval situaci. Kluky z Hluku, kde dříve působil, totiž zná. Sudí Korolovych ale vytáhl žlutou kartu a vyloučil ho, což nikdo nechápal,“ tvrdí Štergenich.

„Červenou kartu za mě dostal neprávem,“ souhlasí se soupeřem také hostující Roman Martiš.

„Sudí Korolovych patří k nejlepším v soutěži, ale nedělní utkání vůbec nezvládl,“ má jasno Štergenich.

Zatímco k výkonu jindy spolehlivého a přesného arbitra měl výhrady, hráče i přes nezdar podržel. „Ani přes prohru jim nemám co vytknout. Poděkoval jsem jim za výkon i bojovnost,“ pronesl domácí kouč, který je stále v disciplinárním trestu a nemůže hrát ani být na střídačce.

Fotbalisté Ostrožské Lhoty (žluté dresy) ve 14. kole okresního přeboru podlehli v derby Hluku B 1:3.
OP: vedoucí Nedakonice podlehly Huštěnovicím, Kněžpole vyhrálo v Jalubí

Naopak další hříšníci Erik Pešík s Lopatou po půl roce mohli zase do akce. Ostrožské Lhotě ale scházel Pavlas, Josef Štergenich a Kapusta. Dlouhodobě mimo hru je Daniel Štergenich.

Hosté z Hluku potvrdili na půdě rivala slušnou formu z podzimu a soupeře přehráli.

„Hluk má výborný tým. Jeho hráči jsou rychlí, techničtí, těžko se brání,“ chválil protivníka.

Domácí si v prvním poločase dali vlastní gól, když po malé domů brankář Gál nastřelil Matejku a balon obloučkem skončil v síti.

Brankář Lhoty se pak zranil a musel střídat. „Zbytek první půle se odehrál bez nějakých větších šancí,“ říká Štergenich.

Na 2:0 zvýšil dalekonosnou ranou obránce Škorec, jenž od poloviny hřiště nachytal střídajícího brankáře Jakoubka. „Druhé inkasované brance předcházel otočený faul na polovině hřiště,“ míní Štergenich.

Gólmanovi ani po laciné brance nic nevyčítal. „Protože začalo svítit ostré slunce a nic neviděl. Samozřejmě gól z půlky hřiště nemůže dostat, ale stává se to,“ uvedl.

Volíme nejpopulárnějšího trenéra amatérské kopané v kraji.
FINÁLE! Volíme nejlepšího fotbalového trenéra. Bude to ten váš? Hlasujte!

Pak přišlo další Jakoubkovo zaváhání a Martin Zalubil pohodlně zvýšil na 3:0.

Domácí pak výsledek korigovali o pěkné akci Davidem Pešíkem.

„Jsme spokojení s tím, jak jsme derby a vstup do jara zvládli. Utkání bylo celkem vyhecované, přišlo i dost lidí, takže zápas měl náboj. Soupeři nezachytali brankáři, podíleli se na všech brankách. Herně jsme na tom byli lépe, vytvořili jsme si více šancí. Chceme takto pokračovat i dál,“ dodal Martiš.