Vytáhlý forvard deseti brankami pomohl týmu k záchraně soutěže, na podzim přidal dalších dvanáct přesných zásahů a po první polovině sezony vévodí tabulce střelců krajské I. A třídy skupiny B.

„Jsem spokojený. Všechny šance jsem ale neproměnil. Určitě by to mohlo být ještě lepší,“ usmívá se navrátilec z Rakouska.
I když patří mezi soutěživé typy, na individuální trofeje ani na titul krále střelců nemyslí. „Tohle neřeším. Důležitější je, aby se dařilo týmu,“ říká Velecký, jenž si drží průměr téměř jedné branky na zápas.

Podobně na tom jsou bojkovický kanonýr Petr Gago, Josef Ferko z Kvasic a Rostislav Gejdoš z Koryčan. „Díval jsem se na tabulku střelců a mými největšími konkurenty jsou právě Peťa Gago a Josef Ferko,“ míní Velecký.

Toho více než střelecké dostihy zajímají výkony a výsledky Nivnice. Tým vedený trenérem Romanem Leitnerem patřil k lepším mančaftům. Na podzim získal velmi slušných třiadvacet bodů a drží krok s nejlepšími. „Podzim se nám povedl. V Nivnici jsou všichni spokojení s umístěním i s uhranými body. Tohle asi po jaru, kdy jsme se zachraňovali, nikdo nečekal,“ myslí si pětadvacetiletý útočník.

V čele tabulky I.A třídy skupiny B jsou Kvasice (žluté dresy), které vedou s náskokem osmi bodů.
I. A: Zýbal vstřelil pouze jeden gól, Kvasice vedou o osm bodů

První A třída skupiny B přitom patří mezi kvalitně obsazené soutěže. Vždyť v ní nastupuje spousta zkušených borců nejen s ligovými zkušenostmi. „Úroveň je dobrá. Kvalita soupeřů je dobrá. Třída je velmi vyrovnaná,“ souhlasí Velecký.

Po první polovině sezony jsou nejblíže postupu do krajského přeboru Kvasice, které mají osmibodový náskok před druhými Osvětimany. „Oba týmy jsou pro mě nejlepší, ale můj favorit jsou Kvasice. Pokud navážou na dobré výsledky z podzimu, tak soutěž vyhrají,“ je přesvědčený elitní kanonýr. Těsně před Nivnicí jsou ještě Dolní Němčí a Bojkovice. Velkou ztrátu nemají Napajedla ani Nedachlebice.

Tyto celky se ale do přeboru nehrnou. Střelec Velecký by to ale rád zkusil výš. „Samozřejmě že mě to láká,“ přiznává.
Vysoký útočník zatím neví, zda bude na jaře nosit nivnický dres, nebo přestoupí jinam. „Mám nabídky z jiných týmů, ale ještě jsem se nerozhodl,“ říká rodák z Bánova. Fanoušek slavného Portugalce Cristiana Ronalda v minulosti hrál za Újezdec, Uherský Brod nebo Slavičín. „Nemůžu říct, kde se mi líbilo nejvíc. Všude, kde jsem hrál, to bylo dobré. Největší úspěch byl ale v Újezdci, kde jsme během tří sezon vyhráli dvakrát první A třídu,“ připomíná Velecký.

Nejlepší střelci I. A třídy skupiny B12 – Jiří Velecký (Nivnice), 11 - Petr Gago (Bojkovice), 10 – Josef Ferko (Kvasice), Rostislav Gejdoš (Koryčany), 9 - Jakub Salay (Osvětimany), René Kafka (Nedachlebice), Tomáš Stojaspal, Pavel Krchňáček (oba Dolní Němčí), 8 - Michal Ondica (Buchlovice), Pavel Kříž (Kunovice), 7 – Pavel Vojtášek (Kvasice), Miroslav Pastorek (Bojkovice).