Dvacetiletý útočník Částkova Martin Štach při nedělním domácím zápase 2. kola okresní soutěže Uherskohradišťska několikrát pláchl obráncům Polešovic B, v létě založený tým zničil čtyřmi góly a po zápase si se spoluhráči vychutnával nejen výhru 6:0, ale i přijímal gratulace k mimořádnému počinu.

„Čtyři góly jsem dal předtím v dorostu, v mužích je to poprvé,“ hlásil rychlík.

Víkendový duel s nováčkem soutěže mu náramně sedl. Poprvé se trefil v 15. minutě, kdy zvyšoval na 2:0, další branky přidal po hodině hry, kdy rychle za sebou zkompletoval hattrick. Svůj parádní výkon korunoval čtvrtým gólem v 69. minutě.

„Zápas mi vyšel skvěle, ale velkou zásluhu na tom mají spoluhráči, kteří mi to perfektně servírovali. Bez nich bych ty branky nikdy nedal,“ ví dobře mladý kanonýr.

Štach mohl vstřelit i více gólů, další příležitosti ale promarnil. Ani tak neunikl příjemné povinnosti, do kabiny musí přinést půllitr kořalky.

Jinak ale žádné štamprle poroučet nemusel. „S kluky jsme chvíli po zápase poseděli na hřišti. Dali si pivo, pokecali, ale nikdo to extra neslavil,“ tvrdí s úsměvem.

Hodnocení nedělního utkání bylo příjemné. Sokol zničil Polešovice 6:0, zápas si užil.

„Většinu utkání jsme měli pod kontrolou. Soupeře jsme téměř nic nedovolili. Až ke konci, když jsme prostřídali, jsme je pustili do nějakého zakončení, ale to už bylo dávno rozhodnuto. Nakonec jsme mohli vyhrát o vyšším rozdílem, ale s výsledkem jsme spokojení,“ říká.

I když fotbalisté Částkova netušili, v jakém složení Polešovice B dorazí, nakonec si s chutí zastříleli. „Od hostů jsme čekali rozhodně víc. Herně nebyli vyloženě špatní, ale na nás neměli,“ pronesl.

Sokol patří ve skupině A společně s Mařaticemi či Drslavicemi mezi hlavní adepty na vítězství v soutěži. „Postup by byl určitě krásný, ale o první místo bude velký boj. Uvidíme, jak se bude sezona vyvíjet. Nás mrzí úvodní ztráta s Březolupy, se kterými jsme i kvůli neodpískané jasné penaltě pouze remizovali,“ uvedl.

Také Štacha vyšší soutěž láká. I když i v létě měl nabídky z vyšší soutěže, zůstal věrný rodné vesnici, mateřskému klubu. Dvacetiletého mladíka lanařily Šumice, Topolná nebo či Jarošov, kde si jde občas zatrénovat, kamarády ale neopustil. 

„S řadou kluků hrávám od žáků, máme dobrou partu i potenciál zlepšovat se. Uvidíme, jak se bude vyvíjet sezona. Momentálně chci hrát v Částkově, ale přestupu bych se v budoucnu nebránil,“ tvrdí.

V zimě měl namířeno do Velkého Ořechova, to jej ale zase nepustilo vedení Sokola.

Štach začal s fotbalem v sousedních Nedachlebicích. Štěstí zkoušel i v mládeži Slovácka. Jelikož se v silné konkurenci neprosadil, zamířil do Otrokovic, tři roky působil na Baťově, odkud se přesunul do Jarošova, kde nastupoval i za muže.

„Většinu času jsem hrával v záloze. Do útoku, kde se díky mé rychlosti cítím nejlépe, jsem se dostal až od dorostu,“ říká student nástavbového studia na škole Mesit v Uherském Hradišti.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...