„Za mě byla podzimní část hrozná. Nikomu se nedařilo a myslím si, že nikdo z nás nečekal, že to bude tak špatné,“ říká mladý forvard.

Březolupy po sestupu do nejnižší třídy doplatily na odchod opor nejen do sousedních Nedachlebic, z týmu zůstalo jen torzo.

„Nastupuje za nás spoustu hráčů z dorostu, bez nich bychom se většinou ani nesešli. Odchody kluků nám určitě nepomohly,“ souhlasí Procházka.

Současná situace v obci se sedmnácti sty obyvateli není ideální. Ani v nejbližší budoucnosti zřejmě nečeká na fanoušky Březolup žádná top sezona. „Věřím, že bychom časem mohli postoupit, ale určitě to nebude v budoucích dvou sezonách,“ je realista. „To bychom museli najít nějaké posily, které by chtěly hrát za nás,“ ví dobře.

Jen s odchovanci, mezi které Procházka rovněž patří, totiž nejde hrát ani okresní přebor. Taková je prostě doba.

Přitom v Březolupech se snaží, poctivě trénují dvakrát týdně. „Ale moc to vidět nejde,“ štve jmenovce kapitána ligového Zlína.

Šikovný mladík už nastupuje za muže. Většinou se rve na hrotu, ale jinak občas zaskočí i v záloze. „Tuhle sezonu se mi ale moc nedaří,“ přiznává. „Hned v prvním zápase jsem se zranil a od té doby se mi moc nedařilo se prosadit,“ smutní.

Velkou radost neměl ani ze dvou gólů proti Hradčovicím, kde Březolupy prohrály 3:7 a podtrhly svoji letošní mizérii. „Branky mě určitě potěšily, ale bohužel jsme zase prohráli,“ povzdechl si.

close Devatenáctiletý fotbalista Březolup Václav Procházka (v modrém dresu u míče) info Zdroj: Deník/Libor Kopl zoom_in Devatenáctiletý fotbalista Březolup Václav Procházka (v modrém dresu u míče)

Student soukromé podnikatelské školy ve Zlíně, který si přivydělává rozvozem jídla, se fotbalem jenom baví. Fanoušek Ronalda a Realu Madrid žádné fotbalové sny ani cíle. „Ale vyšší soutěž bych si určitě rád zahrál,“ přiznává na závěr.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...