Předseda divizního Strání Libor Nuzík si v úterý na stadionu Miroslava Valenty v Uherském Hradišti převzal podepsaný originální dres brankáře Slovácka Matouše Trmala, který v dobročinné aukci získal za dvacet tisíc korun.

Právě tato částka půjde na léčbu čtyřletého Matěje, jemuž lékaři diagnostikovali nádory na ledvinách ve třetím stádiu. „Jsem rád, že jsem mohl pomoci. Inspirací pro mě byla blízká osoba, která boj s touto nemoci zvládla a syn autista. Když můžu, tak rád pomůžu i jiným. Matýskovi přeji brzké uzdravení,“ uvedl Libor Nuzík.

Jeho soupeřem v dražbě byl také odchovanec Slovácka Michal Sadílek. Devatenáctiletý český talent ve službách nizozemského PSV Eindhoven v dražbě dresu svého bývalého spoluhráče z dorostu navýšil částku na patnácti tisíc korun, na další příhoz Nuzíka ale už nereagoval. „Já si toho všiml až po tréninku, když už byla aukce ukončena,“ říká rodák z Uherského Ostrohu, který i tak malému Matýskovi hodlá pomoct. „Rád bych do další dobročinné aukce věnoval svůj podepsaný dres. Snad bude Matěj brzy zdravý a místo po špitálech bude běhat po hřišti a užívat si dětství se svými vrstevníky,“ přeje si nejen Michal Sadílek.

Vybraná částka překvapila i samotného Matouše Trmala. Talentovaný gólman se v závěru podzimu stal jedničkou Slovácka a celku z Uherského Hradiště svými zákroky pomohl k několika důležitým bodům. „Je skvělé, že se podařilo vybrat takovou částku na dobrou věc, a já toho mohl být součástí,“ pochvaluje si výsledek aukce Matouš Trmal.

Radost z dražby mají i rodiče čtyřletého Matýska. „Samozřejmě jsme za pomoc nesmírně rádi, protože je to pro nás velmi náročné. Matýsek je nyní po operaci a bohužel jednu ledvinu mu museli vzít. Nyní probíhá chemoterapie a snad všechno dobře dopadne. Obrátilo nám to život naruby. Každý člověk má svůj sen. Ten náš je, aby náš syn byl znovu zdravý,“ dodává tatínek čtyřletého chlapečka.

Autoři: Libor Kopl, Marek Jurák