„Jsme spokojení. Věděli jsme, že nás čeká zřejmě nejtěžší pohárový zápas v tomto ročníku, protože podmínky ve Vážanech nejsou moc příjemné. Soupeř má v sestavě zkušené a urostlé hráče, takže po fyzické stránce to bylo pro nás hrozně složité. Na nerovném trávníku to nemělo s fotbalem mnoho společného, byl to hlavně boj. I když jsme utrpěli nějaké ztráty, vítězství je pro nás velmi cenné,“ uvedl hostující trenér Filip Grebeníček.

Čtvrtfinále Poháru OFS Uherské Hradiště Jarošovský pivovar -
TJ Slovácko Vážany - SK Jalubí 0:1 (0:0). Branka: 63. Aleš Dobiáš. Rozhodčí: Obdržálek. Diváci: 86.

Necelé stovka diváků moc šancí ke skórování neviděla. Bojovný duel rozhodla standardní situace. Po rohovém kopu Jalubí propadl míč až k nepokrytému Dobiášovi a ten poslal hosty do semifinále poháru, které je na programu v pátek 6. května od sedmnácti hodin,

V něm se lídr okresní soutěže skupiny A utká doma s Nedakonicemi. Druhou semifinálovou dvojici tvoří Stříbrnice – Hluk B.

„Hrajeme doma, na soupeře se určitě dobře připravíme. Kdykoliv jsme za poslední dva ročníky nastoupili proti týmu z vyšší soutěže, bylo to utkání s vítězným koncem pro nás,“ uvedl Grebeníček. „Navíc konečně to bude o fotbale a ne o kopané, jako některé předcházející pohárové duely,“ přidává.

Fotbalisté Jalubí letos útočí na zisku double. Mužstvo má totiž skvěle rozehraný nejen pohár, ale i mistrovskou soutěž. Po podzimu vede svoji třídu o šest bodů před Mařaticemi, návrat do okresního přeboru je velmi blízko.

Fotbalisté Prakšic (modré dresy) porazili Babice i podruhé v sezoně.
OP: Bílovice po hattricku Lukašíka vyškolily Havřice, Prakšice odskočily Strání

„V klubu stavíme obě soutěže na stejnou úroveň, Samozřejmě postup do okresního přeboru je pro nás důležitější než triumf v poháru, ale postup do finále, které se hraje na ligovém stadionu Slovácka, je pro nás všechny obrovskou motivací,“ prohlásil Grebeníček.

Ten má k dispozici mužstvo složené výhradně z klubových odchovanců. Tým je vyvážený, šest hráčů patří mezi třicátníky, zbytek družstva má kolem třiadvaceti let. „V týmu jsou zastoupeny všechny mužské věkové kategorie, máme to takřka ideální,“ říká.

Vedení oddílu navíc v zimě z konkurenčních Traplic přetáhlo útočníka Davida Blahu. Jinak se mužstvo oproti podzimu vůbec nezměnilo.