„Jsem rád, že se nám turnaj podařilo zase vyhrát a obhájili jsme loňské prvenství,“ radoval se Robin Josefík.

Útočník třetiligového Uherského Brodu byl klíčovou postavou vítězné party. Na turnaji zaznamenal sedm branek, stal se nejlepším střelcem předsilvestrovského klání.

„O to mi ale vůbec nešlo. Hlavní je, že jsem se potkal se spoustou známých, turnaj se uskutečnil v rodinné atmosféře. Byla to pěkná akce,“ pochvaloval si Josefík.

Ku-Du Cup 2022
Výsledky: Avangers – FC/SU 0:2, Kopaničáři – FC Fotbal 3:1, Nekopé – Uhni Střídám 0:1, Avangers – FC Fotbal 4:2, Kopaničáři – Uhni Střídám 6:1, Nekopé – FC SU 1:2, Avangers – Uhni Střídám 1:0, Nekopé – Kopaničáři 2:3, FC/SU – FC Fotbal 3:1, Avangers – Nekopé 1:2, Kopaničáři – FC SU 5:0, FC Fotbal – Uhni Střídám 0:5, Avangers – Kopaničáři 2:0, Nekopé – FC Fotbal 0:0, FC SU – Uhni Střídám 1:3.
Konečné pořadí: 1. Kopaničáři (4 0 1 – 17:6 - 12 bodů), 2. Uhni Střílám (3 0 2 – 10:8 – 9 bodů), 3. Avangers (3 0 2 – 8:6 – 9 bodů), 4. FC/SU (3 0 2 – 8:10 – 9 bodů), 5. Nekopé (1 1 3 – 5:7 – 4 body), 6. FC Fotbal (0 1 4 – 4:15 – 1 bod).
Nejlepší střelec: Robin Josefík (Kopaničáři) – 7 branek
Nejlepší hráč: Radim Zálešák (FC SU)
Nejlepší brankář: Adam Rapant (Avangers)

V hale se necítil tak komfortně jako loni venku na umělé trávě. „Povrch je tvrdý, dělal mi problémy,“ přiznal.

Druhý letos skončil tým s názvem Uhni Střílám. Kapitán byl Lukáš Jaroněk. Loňský nejlepší střelec sice ve čtvrtek tolik nezářil, byť na palubovce strávil hodně času, ale nakonec v dresu mužstva složeného z hráčů Bánova a Nedachlebic vystoupal na stupně vítězů.

„Jsem rád, že mi kluci řekli a pozvali mě. Je to krásný turnaj. Přišli se podívat i nějací lidé, mužstva mají slušnou úroveň. V Bánově je velká hala, hodně se tady běhá,“ uvedl kunovický forvard.

Třetí příčku obsadili domácí Avangers. Mezi medailisty naopak nebyl gólman Osvětiman Filip Pfeffer, jenž nastoupil za mužstvo s názvem „Nekopé“. Na původní soupisce sice byli i kanonýři Jan Silný s Mariánem Kovářem, známí útočníci ale nakonec do Bánova nedorazili.

Bez nich to mělo mužstvo hodně složité. Pfefferovi porážky ale nevadily. „Fotbal v hale mě baví, tyto turnaje mám rád. Člověk při nich zavzpomíná na hezká futsalová léta,“ říká brankář Osvětiman.

Z týmu ne všechny kluky znal. „Vždycky mně někdo napíše dva, tři dny dopředu, ať jim jdu chytat a já pokaždé jdu,“ líčí s úsměvem.

V Bánově se rozhodně nenudil. „Úroveň je slušná, akorát je to tady na můj vkus až moc živelné a běhavé. Jak se hraje o mantinel a neházejí se ani auty, je to strašně rychlé,“ všiml si Pfeffer.

Celkem se letošního ročníku Ku-Du Cupu 2022 zúčastnilo šest mužstev. Hrálo se systémem každý s každým, hrací doba byla třináct minut.

Do haly se turnaj vrátil po třech letech. „Loni se hrálo na umělé trávě venku, předtím kvůli pandemii koronaviru byla akce zrušená,“ připomíná jeden z hlavních organizátorů a člen domácího týmu Avangers Ladislav Horňák, kterému zdatně sekunduje známý okresní rozhodčí Volodymyr Korolovych.

Kapitán fotbalistů Nezdenic Oldřich Šašinka.
Nezdenice slavily v Hradišti. Šašinka: Jako bychom vyhráli Ligu mistrů!

„Turnaj děláme hlavně po kluky, co s námi chodí trénovat každí pondělí. Bývá nás i osmadvacet. Většinu tvoří hráči Bánova, ale občas přijdou i kluci z jiných oddílů,“ říká Horňák.

„Jednou už bylo i osm mančaftů, šest mužstev je ale asi optimální kvůli času a zázemí. Fanoušci mohou vidět kluky od třetí ligy až po ty, co fotbal vůbec nehrají,“ informuje.

Letošní klání provázel zvýšený zájem fanoušků. V hledišti bylo několik desítek diváků, kteří se dobře bavili. „Letos přišlo asi nejvíce lidí. Po organizační stránce se ale nic nemění, je to furt stejné,“ dodává Horňák.

Každý účastník obdržel pamětní prsten, ti nejlepší pak převzali poháry a věcné ceny, vítězové si pochutnali na dortu. 

Nejlepším hráčem byl zvolen Radim Zálešák, nejlepším gólmanem byl Adam Rapant.