„Turnaj i přes tři porážky hodnotíme kladně. Do Lužic se vždycky rádi vracíme. Pokaždé tam potkáme spousty kamarádů a kolegů, se kterými si vždy máme co říct,“ uvedl známý třetiligový rozhodčí Tomáš Svoboda, který na tradiční předvánoční akci hájil barvy týmu OFS Uherské Hradiště.

Arbitři ze Slovácka do Lužic odjeli bez několika opor. Chyběli nejen Zelený, ale i Vitásek nebo Bršlica.

Vánoční turnaj Mikin Cup 2023
Konečné pořadí: 1. MěFS Brno (5 1 1 – 18:5 – 16 bodů), 2. Arbitros Brno (5 0 2 – 14:8 – 15 bodů), 3. OFS Znojmo (4 2 1 – 24:17 – 14 bodů), 4. Trenéři JmkFS (4 2 1 – 15:8 – 14 bodů), 5. OFS Uherské Hradiště (4 0 3 – 18:12 – 12 bodů), 6. OFS Břeclav (2 1 4 – 14:17 – 7 bodů), 7. Mikin tým (0 1 6 – 9:27 – 1 bod), 8. OFS Hodonín (0 1 6 – 3:21 – 1 bod).

Navíc hned v prvním utkání narazili na nejtěžšího možného soupeře z Brna města.

„I když jsme statečně bojovali a vytvářeli si nějaké slibné šance, šel soupeř po brance téměř přes celé hřiště do vedení. Hůře nám bylo po deseti minutách, když se nám zranil brankář Honza Martiňák, který si vyhodil rameno a musel na pohotovost do Hodonína. Naštěstí jsme v týmu měli ještě brankáře Junaštíka, který turnaj dochytal,“ líčí Svoboda.

V zahajovacím utkání sudí z Uherskohradišťska inkasovali ještě jednu branku a prohráli 0:2.

„Ve druhém zápase jsme narazili pro nás neznámého soupeře z OFS Znojmo. Vůbec jsme nevěděli, co od soupeře čekat. Nakonec byl protivník šťastnější a zvítězil 3:2,“ líčí Svoboda, který vstřelil jednu z branek. Druhý gól zařídil David Poláček.

Hokejisté Uherského Ostrohu (červené dresy) v nedělním derby podlehli doma poslednímu Uherskému Hradišti 2:3.
Podívejte se na hokejové derby: zářil gólman, výhru outsidera trefil Tischer

Okresní sudí brali body až ve třetím zápase proti výběru Arbitris Brno. Dvakrát se trefil Ondřej Vlk.

Známý sudí si střeleckou formu přenesl i do zápasu proti Břeclavi, na výhře 5:2 se podílel hattrickem. Po jedné brance přidali David Poláček a nově začínající rozhodčí Mikoláš Kašný, který se mezi sudími skvěle uvedl hned na prvním turnaji.

Kašný skóroval i proti trenérům JmKFS, rozhodčí z Uherskohradišťska ale padli 1:3.

V závěrečných dvou zápasech si Svoboda a spol. zlepšili náladu i skóre. Rezervu

pořádajícího Hodonína s přehledem přehrál 4:1, když se postupně prosadili sváteční střelec Korolovych, brankář Junaštík, Svoboda a Vlk.

Podobně dopadlo i závěrečné střetnutí s domácím výběrem OFS Hodonín, na výhře 4:0 se dvěma brankami podílel Vlk, další góly zaznamenali Svoboda a Poláček.

Ani to však arbitrům z Uherskohradišťska na medaili nestačilo.

Tradiční předvánoční klání opět po roce ovládl výběr Městského fotbalového svazu Brno, který tak dál drží putovní pohár předsedy Komise rozhodčích a delegátů OFS Hodonín Josefa Bábíčka.

Trenér fotbalistů Slovácka B na Memoriálu Tomáše Ondrouška.
Němčického trápí nevydařený podzim, tým chce doplnit. Povede i Osvětimany?

Druhé místo obsadil tým Arbitros Brno, který dal dohromady Ladislav Kundelius, třetí v silné konkurenci skončili arbitři ze Znojemska.

Sobotního klání se zúčastnilo osm týmů. O vítězství se utkaly výběry Městského fotbalového svazu Brno, OFS Břeclav, OFS Znojmo, OFS Uherské Hradiště,

Pořádající OFS Hodonín složil tradičně dvě mužstva. Jedno z nich hrálo pod názvem Mikin tým.

Celek Arbitros Brno sestavil někdejší rozhodčí a současný delegát Ladislav Kundelius, dalším účastníkem byli trenéři a funkcionáři Jihomoravského krajského fotbalového svazu.

Naopak sudí z Vyškovska, Brna – venkova ani Senice se letos do Lužic nedostavili.