Porážku 2:4 ovšem nikdo v útulném areálu obce s tisíci obyvateli neřešil, o výsledek totiž vůbec nešlo. „Hlavní je, že se lidé, kterých na hlavní program přišlo kolem šesti stovek, bavili,“ těší sekretáře Huštěnovic Petra Malenovského.

Oslavy fotbalu 90. let v Huštěnovicích
Výsledky: muži TJ Sokol Huštěnovice – stará garda FC Baník Ostrava 2:4
stará garda TJ Sokol Huštěnovice – stará garda Babice 4:6
žáci TJ Sokol Huštěnovice – SK Stříbrnice 12:2
přípravka: TJ Sokol Huštěnovice – TJ Jiskra Staré Město 7:10
minipřípravka TJ Sokol Huštěnovice – 1. FC Slovácko 4:22

Známý funkcionář stejně jako další činovníci tamního Sokola hodnotil oslavy pozitivně. „Bylo to výborné. Vyšlo počasí, dorazili lidé, což je právě u takovýchto akcí zásadní,“ ví dobře Malenovský.

Fotbalisté Huštěnovic se zachovali jako správní hostitelé. Až na žáky, kteří zdolali Stříbrnice, nechali vyhrát své soupeře. Minipřípravka podlehla Slovácku, přípravka zase nestačila na Staré Město.

V derby bývalých hráčů Huštěnovice padly s Babicemi, v hlavním duelu pak potvrdili ex-ligoví hráči Baníku Ostrava svoje kvality, když domácí tým v exhibičním zápase zdolali 4:2.

Dres vítězů navlékli třeba brankář Antonín Buček a hráči Radim Wozniak, Daniel Tchuř, Ivo Staš, Dušan Vrťo či kanonýr Petr Samec.

Poslední dva jmenovaní pak společně s předsedou huštěnovického oddílu Zdeňkem Hrubošem a sekretářem Sokola Petrem Malenovský, jenž je zároveň členem výkonného výboru OFS Uherské Hradiště, předali v poločase hlavního utkání ocenění čtyřem bývalým dlouholetým hráčům a funkcionářům Josefu Maňáskovi, Václavu Maňáskovi, Bohuslavu Bazalovi a Milanu Dvořáčkovi.

Fotbaloví příznivci jsou v sobotu srdečně zváni do Pitína, místní fotbalový klub slaví osmdesát let od svého založení.
V Pitíně budou v sobotu slavit 80. výročí fotbalu

Součástí oslav bylo také slavnostní otevření pumptrackové dráhy, která je nejdelší na celé Moravě!

„Podobným areálem a krásným hřištěm, který ocenili i hosté z Ostravy, se moc okolních klubů pochlubit nemůže,“ říká Malenovský.

Návštěvníky akce svým vystoupením potěšili také členky Sport Academy B2M a skejťáci z Fiverams Ostrava. Celodenní program zakončila taneční zábava se skupinou Halogen.

Vedení Huštěnovic se po krátkém volnu začnou chystat na další sezonu. První tým Sokola se kromě okresního přeboru představí také v poháru, Sokol bude mít v okresních soutěžích také dvě družstva přípravek a žákovský tým.

Fanoušci jsou však zvědaví hlavně na výsledky mužů, kteří v poslední sezoně skončili desátí. Vedení klubu by své mužstvo v příštím ročníku rádo vidělo na vyšších příčkách.

I když Lukáš Ošívka zamířil do Ořechova, v jednání je příchod tří hráčů. „Snad u nás vybuchne přestupová bomba,“ věří Malenovský.