Na Hané bylo hotovo za čtvrt hodiny. Broďané v prvních patnácti minutách inkasovali tři rychlé branky a z těžkých direktů už se nevzpamatovali. Prostějov dál demonstroval svoji sílu a v závěrečných dvaceti minutách nastřílel soupeři z nižší soutěže další čtyři góly. Nakonec z toho byl pro hosty nepříjemný debakl.

„Kvalita Prostějova se projevila. Navíc jsme v jiné fázi přípravy než soupeř, kterého za týden čeká mistrovské utkání,“ uvedl kouč Uherského Brodu Martin Onda.

Z hrozivého výsledku tragédii nedělal. „Předtím jsme nepřeceňovali vítězství, teď zase nebudeme dělat žádnou hrůzu z porážky, která je pro nás až moc krutá. Ale kvůli ní nebudeme skákat někde z okna, když jsme předtím vyhráli všechny zápasy, taky jsme nedostávali medaile,“ uvedl Onda.

Líto mu bylo především brankářů. V první půli chytal Dostál, po přestávce se mezi tři tyče postavil Horáček. „Mlátili sebou o zem, co to šlo, ale některé školácké chyby spoluhráčů z pole stejně neodčinili,“ pronesl.

Slovácký celek v sobotním zápase postrádal Nevařila s Michalcem a Jaroňkem. Někteří nedoléčení hráči nastoupili až v závěru za rozhodnutého stavu. „Pořád ještě nemám tým pohromadě,“ posteskl si Onda.

Broďané zaspali proti Prostějovu začátek a z první střely na branku inkasovali. Skóre otevřel Vošahlík. Nejčerstvější jarní posila Hanáků se uvolnila na hranici šestnáctky a střelou na zadní tyč překonala Dostála. Vzápětí se ve skrumáži před hostující brankou nejlépe zorientoval Zapletal a bylo to 2:0.

Třetí úder inkasoval účastník MSFL po rohovém kopu. Trefil se nepokrytý Sus. „Chvíli nám trvalo, než jsme se rozkoukali, čehož soupeř využil. Zatímco naši hráči brali zápas jako přípravný, Prostějov jako mistrovské,“ prohlásil Onda.

Jeho tým se na umělé trávě v Holici, kde foukal silný vítr, přes zkušenou obranu soupeře složitě prosazoval. Hanáci za stavu 3:0 zvolnili, do poločasu byly k vidění nepřesné střely Žikola, Slaninky či Zapletala.

Prostějov měl i po změně stran navrch. Jako první prověřil brankáře Horáčka střídající Ševčík, technickou střelu Vošahlíka zase odvrátil na brankové čáře stoper Vrága. Broďané počtvrté kapitulovali po rovněž technické střele velice aktivního Koudelky.

Třetiligový tým měl jednu pořádnou šanci, ale osamocený Chwaszcz po centru ze strany mířil těsně nad břevno.

Závěr fotbalisté Uherského Brodu nezvládli a v poslední desetiminutovce obdrželi další tři góly. Nejprve Pernackij sklepl míč pro Ševčíka, kterému stačilo jen správně usměrnit balon, pak se po individuální akci zprava prosadil střelou na zadní tyč Fládr a závěrečná tečka patřila opět Ševčíkovi. „Jak jsme sestavu prostřídali, kvalita šla zase dolů,“ uvedl Onda.

Trenér Prostějova Oldřich Machala byl spokojený s přístupem i výkonem hráčů. „Všichni splnili, co jsem od nich očekával. Bylo důležité, aby přístup k utkání byl jiný než v Líšni, a to opravdu byl. Výsledek tomu odpovídá. Zastříleli jsme si, ale spoustu gólů jsme ještě zazdili. Když přistoupíme takto k utkání na Žižkově, budu spokojen,“ prohlásil Machala. Uherský Brod za týden čeká přípravný zápas s divizním Slavičínem.

Přípravný fotbal –

1. SK Prostějov – ČSK Uherský Brod 7:0 (3:0)

hráno na umělé trávě v Holici

Branky: 80. a 87. Ševčík, 3. Vošahlík, 5. Zapletal, 15. Sus, 69. Koudelka, 82. Fládr