Hrající trenér Patrik Štergenich dál zůstává za zábradlím, za vulgární urážky a údajné prudké vražení do rozhodčího Konráda vyfasoval roční trest, normálně fungovat smí až v novém ročníku. „Ale už se mi to krátí,“ usmívá se Štergenich.

I když nyní nemůže vykonávat žádnou funkci, které je v zápise o utkání, mužstvo fakticky vede a vyhlíží start druhé poloviny sezony. „Věřím, že jsme nachystaní dobře,“ říká.

Ostrožská Lhota po podzimu přišla pouze o Ondřeje Zalubila, který kvůli zdravotním problémům skončil s fotbalem. Naopak v týmu pokračuje útočník Tomáš Fantura z Uherského Ostrohu.

Nikoho dalšího Lhoťané nesháněli. „Máme poměrně široký kádr osmnácti, dvaceti hráčů. V případě potřeby máme kam sáhnout,“ těší Štergenicha.

Sedmý tým okresního přeboru Uherskohradišťska v zimní pauze sehrál dvě utkání. KEN Veselí přehrál jasně 8:3 a v neděli zvítězil v Kněždubu 4:2.

Také fotbalisté Ostrožské Lhoty se scházejí každý týden, činnost přerušili jenom o Vánocích.

Volíme nejpopulárnějšího trenéra amatérské kopané v kraji.
FINÁLE! Volíme nejlepšího fotbalového trenéra. Bude to ten váš? Hlasujte!

„S kluky jsme chodili do tělocvičny, od půlky února už trénujeme venku. Běháme nebo jsme na hřišti,“ hlásí Štergenich.

S účastí i přístupem svěřenců je spokojený. „Kluci chodí poctivě, někdy se sejdeme i třikrát v týdnu,“ chlubí se.

Lhoťanům začíná jaro už v neděli, kdy doma v rámci čtvrtfinále okresního poháru vyzvou Bánov. Postup do finále, které hostí stadion ligového Slovácka, je pro Machalu a spol. velké lákadlo.

„Na utkání se pečlivě chystáme, pohár je jednou z našich priorit,“ přiznává Štergenich.

„Ale nic nebalíme ani v mistrovské soutěži. Ztráta na čelo není velká. Pokud chytneme začátek, stát se může všechno. Na jaře totiž hrajeme osmkrát doma a jenom pětkrát jedeme ven,“ upozorňuje.

Hřiště v Ostrožské Lhotě je na nedělní jarní premiéru nachystané. „Udělali jsme drenáž, trávník pohnojili. Teď zaprší a v neděli bude zelené,“ dodává úsměvem Štergenich.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...