„Petr nás podržel, ale slušný výkon odvedl i zbytek týmu,“ říká bývalý hráč Slovácké Slávie a současný manažer mládeže prvoligového Slovácka Zdeněk Botek.

Rybnikář oslovil někdejší spoluhráče a parťáky, mužstvo skládal na oslavy v Horním Němčí dohromady. I když někteří odřekli, poskládali sešívaní slušný mančaft.

Oslavy fotbalu v Horním Němčí -
TJ SOKOL HORNÍ NĚMČÍ - BÝVALÍ HRÁČI SLOVÁCKÉ SLAVIE UHERSKÉ HRADIŠTĚ 5:8
Branky:
Pospíšek 2, Miroš, Gál, Svadbík - Tureček 3, Janoušek, Machala z penalty, Obal 2, Malůš

Za hosty kromě Botka nastoupili také Stanislav Malůš, Rudolf Obal, Ladislav Beníček, Ondřej Machala, Přemysl Tureček, Marek Janoušek, Jan Machala, Robin Chytil a jeho bratr Marek.

Slovácká Slavia prokázala na hřišti druhého týmu okresní soutěže skupiny B svoji výkonnost, po divoké přestřelce a v bezstarostném utkání zvítězila 8:5.

„Hlavní bylo, že vyšlo počasí, přišli lidé a nikdo se nezranil,“ hlásil Botek.

„Byť nás nebylo moc a někteří kluci měli jiné povinnosti, zápas, který se docela protáhl, jsme si užili,“ přidal s úsměvem.

Domácí výběr nastoupil v kombinované sestavě. Šanci kromě hráčů prvního týmu dostali i bývalí fotbalisté a také dorostenci.

„Soupeř byl lepší. Bylo vidět, že v minulosti hrával vyšší soutěže. My jsme se sice snažili, ale neměli jsme na něj. Když hosté vystřelili, byl z toho pokaždé gól,“ chválil protivníka Jan Miroš.

O výsledek ale ani v Horním Němčí vůbec nešlo. Domácí oddíl si připomněl významné události historie, ocenil nejstaršího člena. Bývalému starosti Františku Dufkovi, který má neuvěřitelných 98 let, popřál i předseda OFS Uherské Hradiště František Miko.

„Oslavy se povedly. Hrálo se ve výborné atmosféře, uvolněném duchu,“ hlásil předseda oddílu Vladimír Huňka.

Fotbalisté Horního Němčí dávno zahnali zklamání z nepostupu do vyšší soutěže. Svěřenci trenéra Romana Leitnera nezvládli boj o první místo, za vítěznými Havřicemi zaostali o sedm bodů a i příští rok budou hrát pouze okresní soutěž.

„Věřím, že se o postup popereme příští rok,“ přeje si Huňka. „Sháníme další čtyřicátníky, abychom měli v další sezoně okresního přeboru nejstarší tým,“ přidává se smíchem.

V Horním Němčí kromě mužstva mužů mají už jenom žáky, kteří jsou spojení se Slavkovem a Boršicemi u Blatnice. Vystupují pod názvem FK Javořina. V sobotu se doma v rámci oslav utkali s Ostrožskou Lhotou.

Divákům se předvedli také mažoretky z Hluku, večer byla taneční zábava.

Děti si užily nejen malování na obličej, skákací hrad, trampolínky, ale i zmrzlinu a popcorn.

Dospělí ocenili grilované speciality a míchané nápoje.

Bývalí hráči Slovácké Slavie Uherské Hradiště se v Horním Němčí zdrželi, za týden se představí na Velehradě, kde slaví deset let od obnovení mužského fotbalu.