V Jarošově se představila řada známých fotbalistů. Dres Slovácka navlékl nejen současný sportovní manažer Veliče Šumulikoski, ale i Vladimír Malár, Tomáš Polách, Michal Meduna, Petr Drobisz, Petr Faldyna, Jiří Kowalík či Jiří Vojtěšek, na slavné časy přijeli zavzpomínat také Petr Filipský, Pavol Kopačka, Václav Marek, Jan Míl, Tomáš Vajda, Libor Zapletal a Alexander Homér.

Kamarády a bývalé spoluhráče podpořili i Miroslav Hlahůlek, Libor Bůžek a Lubomír Blaha, kteří však do utkání nezasáhli.

Vyniknout nechali ostatní. „Bylo fajn se zase sejít s bývalými spoluhráči, kamarády. Vzpomínky zase ožily,“ uvedl Pavol Kopačka.

Někdejší slovenský středopolař, který žije u Trenčína a od nové sezony povede třetiligové Částkovce, se na Slovácko vždycky rád vrací. „Pokud se zde něco děje a zdraví mi to dovolí, pokaždé dorazím,“ říká.

Stejně na tom je i Michal Meduna. Bývalý forvard fotbal dávno nehraje, kopačky nazouvá jenom při exhibičním zápase za starou gardu Synotu.

„Já sem ale nejedu kvůli fotbalu, ale lidem,“ upozorňuje. „I když na některých klucích je věk vidět víc, já mám radost ze setkání s kamarády. Třeba Honzu Míla jsem viděl po dvaceti letech,“ říká.

Meduna žije v Pardubicích, ve fotbale se ale neangažuje. „I když mám v přípravce syna a někteří lidé mě tlačí do trénování, kvůli rodičům do toho nejdu. Byl jsem na prvním turnaji a ti se tam hned servali,“ nechápal.

V Jarošově naproti tomu vládla uvolněná atmosféra, pohoda. Jenom škoda, že nedorazilo více lidí. Řada fanoušků totiž dala přednost sledování souběžně hraného utkání Česka s Gruzií na mistrovství Evropy v Německu. I návštěvníci v Jarošově pod pergolou sledovali televizi, zajímali se o výsledek.

Remíza 1:1 nepotěšila nikoho. Zato výsledek v Jarošově neřešil vůbec nikdo. Jenom škoda, že na úvodní gól se čekalo více než poločas. V úvodní části Malár neproměnil penaltu, pak sudí Fridrich na pokyn asistenta neuznal gól pro ofsajd.

Prosadil se až kanonýr Kowalík ve 45. minutě. Pak Šumulikoski elegantně přehodil gólmana Slavíka, triumf hostů zpečetil v závěru dorážející Zapletal.

„I přes prohru to byl dobrý zápas. Hlavní je, že vyšlo počasí a i nějací lidé dorazili. Soupeř prokázal svoji kvalitu, zkušenosti,“ uvedl Petr Bobčík.

Bývalý hráč Uherského Hradiště a Jalubí si rovněž užil setkání s někdejšími parťáky. Když může, chodí si čutnou každý pátek.

Oslavy fotbalu v Jarošově 2024 (1) | Video: Libor Kopl

Naopak brankář Miroslav Slavík se mezi tři tyče postavil po deseti letech. I když třikrát inkasoval, byl suverénně nejlepším hráčem poražených.

„Bude mi pětašedesát, takže se mi chytalo přiměřeně věku. Už to bolí, ale dalo se to,“ uvedl legendární gólman.

Oslavy se mu líbily. „Vždycky je hezké si připomenout historii, zavzpomínat. Jde o přátelské setkání, tradici. Já jsem moc rád, že v Jarošově jsou pořád lidé, kteří to jsou schopní zorganizovat. Obdivuji je za to, že se i v dnešní době fotbalu věnují,“ prohlásil.

Účastník okresního přeboru nestačil na Staré Město, s týmem z vyšší třídy padl 0:7.

„Porážka je krutá, ale zcela zasloužená,“ uznal sportovně hrající sekretář Slavoje Vojtěch Jančík.

Dres Jiskry navlékl i Roman Haša. Asistent trenéra Romana Abrháma nastoupil ve druhém poločase, podílel se na kanonádě. „Je u nás na zkoušce ze Skalice,“ vtipkoval kouč.

Staré Město dorazilo do Jarošova téměř kompletní. Hostům scházeli pouze Kejř, Straka nová posila Chramcov.

„Protočili jsme devatenáct hráčů, starší kluci šli o přestávce dolů,“ hlásil Abrhám.

S výkonem i přístupem týmu byl spokojený. „Pro kluky to byla taková odměna. Chtěli jsme, ať si dobře zahrají a užijí si to. Samozřejmě jsme chtěli i něco předvést, rozdíl mezi třídami musel být vidět, což se potvrdilo na hřišti i ve výsledku,“ těší Abrháma.

Součástí oslav fotbalu v Jarošově byl i turnaj přípravek, který ovládla Staré Město. Žáci Slavoje podlehli Zlechovu 0:6.

Na akci dorazil i předseda OFS Uherské Hradiště František Miko, předsedovi klubu Martinu Jančíkovi předal pamětní list.

Klub vydal také fotbalovou kroniku, která mapuje posledních pět let.

„Škoda, že dopoledne pršelo, ale i tak se turnaj přípravek a sobotní oslavy vydařily,“ dodal Jančík.

Oslavy 95. výročí TJ Slavoj Jarošov -
Muži: TJ Slavoj Jarošov – Jiskra Staré Město 0:7 (0:3), branky: Trvaj 2, Petek 2, Zelený, Houdek, Štaubert 
Stará garda: TJ Slavoj Jarošov – 1. FC Synot 0:3 (0:0), branky: 45. Kowalík, 58. Šumulikoski, 70. Zapletal.
Žáci: TJ Slavoj Jarošov – SK Zlechov 0:6
Turnaj přípravek:
Celkové pořadí: 1. Jiskra Staré Město, 2. TJ Slavoj Jarošov, 3. TJ Buchlovice, 4. TJ Sokol Mistřice
Nejlepší brankář turnaje: Petr Brhel z Buchlovic
Nejlepší střelec turnaje: Patrik Kavalec ze Starého Města
Nejlepší hráč turnaje: Vojtěch Már z Jarošova