OSTROŽSKÁ NOVÁ VES – JANKOVICE 1:1 (0:0)

Necelá stovka diváků viděla v nevlídném podzimním počasí oboustranně výborný fotbal. „V první půli jsme soupeře k ničemu nepustili, za poločas snad ani neohrozil naši branku. Naopak druhá půlka patřila hostům, kteří nás ze začátku přehrávali a dostali se i do vedení,“ uvedl domácí kapitán Radek Zálešák. Za vedoucí Jankovice skóroval Večeřa. Ostrožská Nová Ves pak zahodila tutovku, ale v 80. minutě zaslouženě srovnala, když se prosadil Kreisl. Závěr utkání poznamenal sporný moment. „Na konci zápasu měl jít pod sprchy hostující gólman, který bez balonu fauloval unikajícího Kreisla, ale rozhodčí mu udělil pouze žlutou kartu,“ hlásil Zálešák. Ten ale jinak sobotní bitvu chválil. „Zápas měl oboustranně výbornou úroveň. Jankovice zaslouženě vedou okresní přebor. I když jsme sahali po třech bodech, tak nakonec jsme rádi i za remízu,“ dodal Zálešák.

Branky: 79. Daniel Kreisl - 57. Tomáš Večeřa. Rozhodčí: Bednář. Diváci: 82.

NEZDENICE – BÁNOV 3:0 (2:0)

Nezdenice doma zvládly důležitý souboj s Bánovem a posunuly se do středu tabulky. Sokolu v dešti vyšel první poločas. Domácí fotbalisté vstoupili do utkání lépe a už v 10. minutě šli po úniku a trefě Šašinky do vedení. Hosté se snažili odpovědět, ale místo vyrovnání přišel druhý gól v jejich síti. Po půlhodině hry zvýšil Kolínek. Nezdenice se definitivně uklidnily a kontrolovaly výsledek i hru. Bánovští se do konce první půle neprosadili. Mušuta ale pálil do břevna. Domácí i po změně stran pozorně bránili a vyráželi do rychlých protiútoků. Soupeře do zakončení příliš nepouštěli. Hostům se nedařilo a měli také smůlu. Mušuta znovu orazítkoval horní konstrukci branky, pak jeho povedený lob vytěsnil domácí brankář. A tak přišel trest. Triumf Nezdenic završil Zýka. Závěr se dohrál v poklidu.

Branky: 10. Oldřich Šašinka, 29. Martin Kolínek, 70. Jan Zýka. Rozhodčí: Králíček. Diváci: 60.

STRÁNÍ B – BŘEZOVÁ 5:0 (2:0)

Derby dvou sousedů dopadlo mnohem lépe pro domácí Strání, které vypráskalo Březovou pěti brankami. Domácímu týmu pomohly i posily z divizního mužstva. Hosté v prvním poločase ale nehráli špatně a dokonce se ujali vedení, sudí Vlašic ale branku Pomajbíka kvůli ofsajdu neuznal. Rezerva Strání si pomohla standardní situací. Po rohovém kopu se hlavou prosadil důrazný Miklovič. Druhý gól ještě před přestávkou přidal další Slovák Dudášik. Tentýž hráč pak po změně stran využil hrubou chybu protivníka a zvyšoval už na 3:0. V 78. minutě pak zkušený fotbalista korunoval svůj výkon hattrickem. Triumf Strání v uvolněném závěru završil Žajgla. Pro hosty je výsledek až příliš krutý.

Branky: 41., 61. a 78. Peter Dudášik, 33. Peter Miklovič, 87. Tomáš Žajgla. Rozhodčí: Vlašic. Diváci: 196.

POLEŠOVICE – SLAVKOV 3:1 (2:1)

Poslední Polešovice si vyšláply na vedoucí Slavkov. Nedělní duel značně ovlivnily absence hostujícího mužstva. Favorit přijel do Polešovic oslabený, což bylo na jeho hře znát. Domácí byli od začátku aktivnější, ale v zakončení se soužili. Úvodní nápor bojovného soupeře přerušil hostující Bukvic, který povedenou ranou poslal Slavkov do vedení. Polešovice ovšem přispěchaly s rychlou odpovědí. Rychlý protiútok přesně zakončil Fantura. Domácí se dál snažili a za svoje úsilí byli zaslouženě odměnění v závěru prvního poločasu, kdy po rohovém kopu završil obrat dorážející Černoch. Slavkovští se probral až za nepříznivého stavu po přestávce. Hosté protivníka zmáčkli, ale z převahy vyrovnávací trefu nevytěžili. Polešovice všechny složité situace zvládly a v 77. minutě definitivně zlomily odpor soupeře. Na konečných 3:1 upravil Černoch. Závěrečná snaha Slavkova přišla vniveč.

Branky: 26. Tomáš Fantura, 40. a 77. Martin Černoch - 24. Martin Bukvic. Rozhodčí: Štulíř. Diváci: 83.

VLČNOV – HORNÍ NĚMČÍ 3:3 (2:3)

Souboj dvou nejhorších týmů okresního přeboru Uherskohradišťska skončil divokou remízou. Vstup do důležitého utkání měli lepší hosté, kteří se hned ve 4. minutě ujali vedení. Chytrým lobem se prosadil Pospíšek. Vlčnov se z nepříjemného direktu rychle oklepal a hru i skóre postupně vyrovnal. V 19. minutě se trefil Sagula. Horní Němčí si však vedení vzalo po půlhodině hry zpět. Po závaru udeřil neobsazený Zámečník. Vlčnovští znovu přispěchali s odpovědí, když centr aktivního Saguly přetavil ve vyrovnávací gól dorážející Gregor. To však nebylo z první půle vše. Ve 44. minutě se z trestního kopu prosadil Tureček a hosté si o poločase do kabiny nesli jednobrankový náskok. Rozhodnuto ale nebylo. Vlčnov po přestávce přidal na obrátkách a zaslouženě vyrovnal. Rychlou rozehrávku mazáka Kameníka zužitkoval Stojaspal a začínalo se zase od začátku. Domácí byli ve druhém poločase lepší, ale trvalou územní převahu ve vítězný gól nepřetavili. Hosty několikrát podržel výborný brankář Rybnikář.

Branky: 19. David Sagula, 40. Rostislav Gregor, 50. Michal Stojaspal - 4. Marek Pospíšek, 32. Jiří Zámečník, 44. Marek Tureček. Rozhodčí: Bednář. Diváci: 50.

JAROŠOV – OSTROŽSKÁ LHOTA 1:2 (0:1)

Hosté překvapivě nastoupili v Jarošově v brance s nejlepším střelcem Erikem Pešíkem, jehož trápí stehenní sval, ale i tak chtěl spoluhráčům pomoct a nahradil dvojici tradičních gólmanů. Do sestavy Ostrožské Lhoty se vrátil odpočatý kapitán Štergenich.
Úvod utkání patřil domácím, ale hlavička po standardce skončila těsně vedle brány. Hosté reagovali pokusem Radocha nad. Ve 13. minutě to zkoušel domácí Komárek, ale náruč E. Pešíka byla připravena. Následně předvedl gólman Ostrožské Lhoty reflexivní zákrok, když vyrazil jedovatou střelu domácích na roh. Vzápětí musel po chybě Lučného nadvakrát zasahovat Pešík, až obrana se štěstím odvracela z brankové čáry. Domácí častěji drželi míč na svých kopačkách a do ničeho soupeře nepouštěli, přesto se hosté ve 43. minutě ujali vedení. Spolupráci Radocha se Žajdlíkem přesně zakončil Kadaš, jež si poradil s bránícím hráčem a přízemní střelou otevřel skóre. Jarošov se po přestávce snažil o srovnání skóre, ale obrana Ostrožské Lhoty fungovala solidně. Ve 49. minutě střílel Žajdlík, ale brankář Kotman moc práce neměl. Vzápětí už ale Erik Pešík inkasoval. Hlavou po rohu skóroval neobsazený Komárek. Následně mohli domácí dokonat obrat, když postupovali dva na jednoho, ale D. Štergenich rozhodující přihrávku zblokoval. Hostující záložník se pak na druhé straně postavil ke standardní situaci a díky teči ve zdi poslal hosty znovu do vedení. Jarošovští spěchali za vyrovnáním, ale Laga mířil nad a pokus Jančíka skončil mimo. V 61. minutě se domácí hnali na Pešík, který ale čaroval. První pokus domácích vyboxoval ke kopačkám Stojaspala, ale i s jeho střelou si poradil. Z následného rohu mířil Laga vedle. V 73. minutě si zopakoval D. Štergenich zahrání standartní situace, ale tentokrát jeho střela skončila nad domácí bránou. Jarošov v hektickém závěru sahal po vyrovnání, hosté však odolávali. Střela Štolby stejně jako rána Komárka skončily vedle.

Branky: 51. Josef Komárek - 43. Tibor Kadaš, 56. Daniel Štergenich. Rozhodčí: Večeřa. Diváci: 70.

TOPOLNÁ – BÍLOVICE 0:2 (0:1)

Derby přilákalo do hlediště tři stovky diváků. Spokojenější nakonec odcházeli hostující příznivci. Souboj dvou rivalů na mokrém terénu nic převratného nepřinesl. První půle byla oboustranně opatrná, žádný z týmů nechtěl udělat chybu. V 7. minutě ale zaváhal domácí brankář Polášek, hostující Zlatý ale podklouznutí gólmana Topolné nepotrestal. Bílovice udeřily až po půlhodině hry. Po rohovém kopu se k míči dostal Semela, jenž otevřel skóre. Hosté se po vedoucí brance zklidnily. Topolnou naopak definitivně srazil druhý gól Mikšaníka z úvodu druhé půle. Domácí se dál snažili. Ránu Haša zneškodnil brankář Kaňovský, který zvládl i další situace a v derby udržel čisté konto.

Branky: 29. Erik Semela, 54. David Mikšaník. Rozhodčí: Tureček. Diváci: 300.

1. Jankovice 12 9 2 1 29:10 29
2. Slavkov 12 8 3 1 38:13 27
3. Březová 12 6 3 3 19:23 21
4. Strání B 12 6 2 4 24:15 20
5. O. N. Ves 12 5 4 3 26:17 19
6. Topolná 12 5 2 5 20:22 17
7. Bánov 12 5 1 6 21:27 16