Předchozí
1 z 6
Další

SLOVÁCKO C – JAROŠOV 2:0 (1:0)

Fermin Sánchez, hrající manažer Slovácka C: „Neuvěřitelné se stalo skutečností. I když nám chybělo dvanáct hráčů, domácí hodové derby jsme zvládli za tři body, což jsme vzhledem k početným absencím vůbec nečekal. Naštvání, které u mě bylo před zápasem, po něm vystřídalo nadšení. Před utkáním nás kvůli hodům, zraněním nebo dovoleným bylo osm nebo devět, takže nastoupit musel i Fotis Maniatis a další kluci. Bohužel ostatní nás v tom nechali vykoupat. Kousli jsme se a zápas zvládli. Podržel nás i mladý gólman Frydrych, který podal precizní výkon. Byl to náš první zápas, co nám to vzadu fungovalo. Bylo to i tím, že na stoperovi hrál Fotis Maniatis. Konečně jsme předvedli výkon hodný Slovácka. Sice jsme neměli tolik šancí jako jindy, ale všichni jsme se kousli a vyhráli. Ke třem bodům nám pomohla chyba soupeře, kterou jsme potrestal, pojistku na konci přidal sváteční střelec Tomáš Blažek. Jinak se hrálo spíše mezi šestnáctkami. Jarošov byl ve druhém poločase jasně lepší, ale nevypracoval si ani jednu tutovku.“

Zbyněk Pavlas, kapitán Jarošova: „Jsem strašně zklamaný. Upřímně, za svoji kariéru jsem takový zápas nezažil a doufám že už nikdy nezažiji. První poločas měl být 0:2, 0:3 a bylo po zápase. Namísto toho jsme po naší hrubé chybě darovali soupeři gól do prázdné brány. To nejhorší bohužel přišlo druhý poločas. Slovácko zalezlo dozadu a kouskovalo hru, my jsme chtěli hrát fotbal, ale bohužel jsme nenašli recept na jejich blok. Nejslabší článek byl bohužel rozhodčí, který těžce nezvládl celé utkání. Druhý poločas se hrálo snad jen dvacet minut čistého času a nastavená byla jen minuta. Druhému gólu předešla hrubá chyba pomezního, kdy si útočník ukopl balón do zamezí a on odmával roh, ze kterého padl po závaru smolný gól a bylo rozhodnuto. Musíme se z toho otřepat a doma se v příštím zápase vrátit na vítěznou vlnu."

Branky: 14. Fermin Sánchez, 80. Tomáš Blažek. Rozhodčí: Řihák. Diváci: 205.

NEDAKONICE – KNĚŽPOLE 1:1 (0:0)

Radek Čagánek, předseda a trenér Nedakonic: „Pro nás je to ztráta. Měli jsme dobrý nástup do zápasu, ale žádnou šanci v prvním poločase neproměnili. Hosté postupem času hru vyrovnali a rovněž párkrát zahrozili. Místo toho, abychom po stoprocentní šanci vedli 1:0, tak jsme inkasovali branku a dotahovali ztrátu. Druhá půle už byla v naší režii. Soupeř ztrácel fyzicky, herně jsme Kněžpole přehrávali a výsledek zaslouženě srovnali. Určitě jsme měli více ze hry soupeř, který nás ale ke konci mohl ztrestat a výhru překlopit na svoji stranu. I tak bereme remízu jako ztrátu. Mrzí mě také zranění Jendy Stupky, který si poranil zadní stehenní sval.“

Filip Hančík, náhradní brankář Kněžpole: „Jsme rádi za bod. Na zápas jsme přijeli ve velmi okleštěné sestavě. Máme marodku, úzký kádr. Navíc jsme šli do zápasu s dalšími načnutými hráči. Bylo to riziko, ale neměli jsme jinou možnost. V prvním poločase se hra přelévala mezi šestnáctkami. Domácí měli více ze hry, lepší držení míče a taky byli důraznější osobních soubojích. I naše kluky ale musím pochválit za bojovnost, nasazení, soudržnost, díky které jsme první poločas odehráli velmi důstojně. Dokonce jsme měli ve 45. minutě velkou příležitost ke skórování. Dominik Hančík šel sám na gólmana, který ale předvedl velmi povedený zákrok a střelu vyrazil. Možná jsme byli horším týmem, ale vůbec to nebyla hra na jednu branku. Do druhého poločasu vstoupili lépe domácí. Byli velmi aktivní, vlétli na nás a vyprodukovali dvě až tři vyložení šance, př kterých nás dvakrát podržel gólman a dvakrát nám pomohla branková konstrukce. My jsme těžili hlavně z brejkových situací. Z toho jsme vstřelili i vedoucí branku. Po centru Hančíka se hlavou trefil Jančík. Poté jsme se zaměřili spíše na defenzivu. Domácí převzali otěže zápasu, dostali se k nějakým útočným akcím, ale moc vyložených šancí neměli. Urputně jsme bránili. Nedakonice si vypracovaly jednu pěknou střelu k tyči, kterou srovnaly na 1:1. V závěru domácí otvírali hru, my jsme tam měli dva až tři povedené brejky, které jsme ale nevyřešili ideálně. Pro nás je to velmi dobrý vod zvenku. Kluky musím pochválit za to, jak utkání odjezdili, odmakali. Hráli jsme jako tým. Na to, že jsme byli v takovém srabu, se nemáme za co stydět.“

Branky: 74. Roman Sedlařík - 61. Filip Jančík. Rozhodčí: Mikulka. Diváci: 85.

BABICE – NEZDENICE 0:3 (0:1)

Tomáš Stýskal, trenér Babic: „Je to pořád dokola. Hrajeme dobře, soupeře přehráváme, ale ten nás z brejků trestá a dává góly. Nezdenice byly efektivní, proměnili svoje příležitosti, kdežto my se vpředu trápíme. Chybí nám útočník, střelec Patrik Ides. Nezdenice hrály zodpovědně zezadu. Dobře bránily a spoléhaly jenom na jednoduché nákopy dopředu, které jim k výhře stačily.“

Jiří Vystrčil, trenér Nezdenic: „Zatímco minulý týden jsme nebyli efektní, teď jsme svoje šance proměnili a vyhráli. Musím ale uznat, že domácí byli fotbalovější, daleko silnější na balonu, který nám hlavně ve druhém poločase asi na pětadvacet minut vůbec nepůjčili. Je s podivem, že i když hrají tak líbivý fotbal, body nesbírají. My jsme si to ale nekomplikovali, hráli vzadu jednoduše a spoléhali na brejky. Třikrát jsme utekli a dali tři branky. Pak jsme měli ještě jednu vyloženou šanci, ale Hasoň, který vystřelil za vápnem a pak dobíhal vlastní střelu, zblízka minul prázdnou bránu. Něco podobného jsem dlouho neviděl. (úsměv) Jinak stoper Martin Kolínek má nohu v sádře, chyběl nám i Kociňák. Kluci ale zabojovali, měli toho plné brýle, tak by to ale mělo být po každém zápase.“

Branky: 40. a 87. Michael Pavlis, 60. Daniel Plášek. Rozhodčí: Mikulka. Diváci: 120.

BÍLOVICE – OSTROŽSKÁ LHOTA 3:5 (2:4)

Martin Hrňa, trenér Bílovic: „Více než polovinu zápasu jsme hráli v deseti bez vyloučeného kapitána Hlaváčka, počet hráčů se na konci sice srovnal, ale k bodu nám to nepomohlo. S Ostrožskou Lhotou jsme začali slušně a dali celkem rychlý gól. Vzápětí jsme inkasovali lacinou branku, což hosty nakoplo a ještě do přestávky se prosadili třikrát. Za stavu 1:4 byl vyloučen Hlaváček, který si svojí nezodpovědností pro červenou kartu vyloženě šel. Bylo to opravdu vidět. I v deseti se nám ale před koncem poločasu podařilo snížit na 4:2. Kdo viděl druhý poločas Slovácka s Libercem, tak my jsme v deseti měli ještě daleko větší tlak než ligový tým z Uherského Hradiště. Jelikož byla v Bílovicích pouť, soupeře jsme točili jak na kolotoči, z místy až drtivé převahy jsme si vypracovali spoustu vyložených šancí, ale jenom po přestávce snížili na 4:3. Další osm čistých tutovek jsme zahodili, ve finále jsme neproměnili samostatné nájezdy ani penaltu, když Sedlář trefil tyč. Soupeř na nás ani v jedenácti lidech neměl. Ostrožská Lhota ale přesto v závěru z penalty, která byla podle nás nařízená nesprávně, protože Gajdošík jenom zůstal stát a nijak se neprovinil, výhru pojistila. Na sudího se ale nevymlouváme, zápas jsme měli zvládnout i deseti. Fanoušci však byli hlavně z výkonu ve druhém poločase nadšení a chválili nás. Hosté byli produktivnější i šťastnější, prostě jim to vyšlo. My jsme přitom podali velice dobrý výkon, hlavně druhá půle byla asi nejlepší za ten rok a půl, co jsem u týmu. Opravdu jsme zahráli fantasticky. Už druhý zápas nám citelně chyběl stoper Obal.“

Patrik Štergenich, trenér Ostrožské Lhoty: „Konečně jsme ukázali, jak se má hrát venku. Z prvního poločasu jsme vytěžili maximum, vytvořili si rozhodující náskok. Jenom škoda, že jsme ke konci poločasu, v době, kdy jsme už hráli přesilovku, nechali domácí snížit na 4:2. Inkasovaná branka zahýbalo s týmem i celým zápasem. Hned na začátku druhého poločasu jsme dostali kontaktní gól na 3:4 a my byli pod těžkým tlakem. Navíc úřadoval sudí Mahdal, který rozdal dvě červené a vyrovnal síly na hřišti. Klíčové bylo, že jsme ustáli penaltu Bílovic. Sedlář trefil jenom tyčku a my naopak v závěru Erikem Pešíkem pokutový kop proměnili. Bohužel ve druhé půli jsme se zbytečně zatáhli. V přesilovce jsme měli hrát úplně jinak. Soupeř ale má v sestavě šikovné útočníky, kteří nám dělali problémy. Nakonec jsme to ale zvládli za tři body. S výhrou jsme spokojení, před utkání bychom brali i remízu, která by zápasu slušela víc. My jsme si ale v první půli vypracovali komfortní náskok, který už jsme udrželi. Zase jsme lepili sestavu, snad už příští týden budeme konečně kompletní.“

Branky: 9. Jan Sedlář, 44. a 46. David Mikšaník - 13. a 20. Ondřej Lučný, 39. a 82. z penalty Erik Pešík, 25. Matěj Jegla. Rozhodčí: Mahdal. Červené karty: 41. Hlaváček, 88. Žůrek – 76. Martyčák. Diváci: 145.

BÁNOV – TRAPLICE/JANKOVICE 3:1 (2:0)

Petr Franc, trenér Bánova: „Od soupeře jsme čekali víc. Byl to hratelný tým. My jsme sestavu ještě více omladili, hráli za nás tři dorostenci. Kluky musím pochválit, podali výborný výkon. Hosté si na začátku utkání vypracovali si nějakou šanci, kterou neproměnili. My jsme v prvním poločase vstřelili dva góly, po přestávce přidali třetí. Hosté sice hned z rozehrávky snížili na 3:1 a dál bojovali. Zbytek utkání byl otevřený, šance měly oba týmy, ale skóre se již nezměnilo. Nám pomohl i brankář Vystrčil, který chytá místo stále zraněného Junaštíka. Jinak kluci perfektně zabojovali, i divákům se to líbilo. Opravdu to z naší strany vypadalo fotbalově.“

Jaroslav Slavík, trenér Traplic/Jankovic: „Soupeř mě překvapil. Byl mladý, běhavý, agresivní. Domácí dohrávali souboje, hráli velmi dobře. Na druhé straně my jsme si všechny góly dali po našich chybách sami. To ale nic nemění na tom, že Bánov byl doposud nejtěžší soupeř, se kterým jsme hráli. Taky jsme si ale v zápase vypracovali šance, hlavně Kolínský nedal za stavu 1:0 velkou tutovku. Klidně jsme mohli do přestávky vyrovnat, měli jsme tam dvě břevna, dvě tyčky, ale domácí byli drzejší a chtěli víc. Za nás poprvé nastoupil brankář Kutálek, který nahradil zraněného Urbanovského. Vypadá to, že mimo bude delší dobu.“

Branky: 12. Dominik Machalík, 34. Vojtěch Klon, 50. Pavel Borák - 51. Jakub Rozhon. Rozhodčí: Kubíček. Diváci: 128.

JALUBÍ – STRÁNÍ B 2:0 (1:0)

Filip Grebeníček, trenér Jalubí: „Výsledek vypadá dobře, ale klidně mohl být ještě hezčí. V prvním poločase jsme měli pět jasných gólových příležitostí, v zakončení jsme se ale trápili a do pauzy dali jenom jeden gól. Trefili jsme se po rohu a po nějakém odraženém balonu. Druhá půle ale byla hektická, hra se přelévala z jedné strany na druhou. Naštěstí po chybě hostujícího gólmana, který špatně rozehrál, jsme Davidem Blahou přidali. Strání ale až do poslední minuty hrozilo ze standardek. Byly tam klasické vesnické závary a nákopy. Pro nás to jsou hrozně důležité tři body. Po dvou porážkách jsme se zase potřebovali chytnout.“

Jakub Motola, asistent trenér Strání B: „Hned v první minutě se nám zranil kapitán Popelka, který si udělal něco s kolenem. Začátek nám vůbec nevyšel, asi do dvacáté minuty jsme bylo nekoncentrovaný a myšlenkami byli stále v kabině. Domácí si vypracovali nějaké šance. Postupem času jsme se ale začali zdvihat, taky hrát směrem dopředu a byli Jalubí vyrovnaným soupeřem. Vypracovali jsme si jednu vyloženou šanci. Mimochodek šel sám na gólmana, který mu to ale chytil. Sudí nám odepřel dvě penalty. V prvním poločase jednu a po změně stran druhou, když domácí stoper rukou vyrazil míč nad branku. Ve druhé půli už to bylo z naší strany lepší. Hráli jsme po zemi, dostávali se do zakončení. Jalubí ale mělo víc šancí, herně bylo o něco lepší, ale první gól dalo z rohu, když předtím měl být odpískaný faul na našeho hráče. Bod jsme v pohodě mohli uhrát.“

Branky: 8. a 75. David Blaha. Rozhodčí: Kubáň. Diváci: 130.

HAVŘICE – HUŠTĚNOVICE 2:3 (0:1)

Pavel Slavíček, předseda klubu Havřic: „Pro nás smolná porážka. Byl to vyrovnaný zápas. Kluci mi přišli nervózní. Možná z toho, že máme nového trenéra Josefa Helíska, který nahradil Lumíra Maršálka, jenž u nás skončil po vzájemné dohodě. Byli jsme později u balonu, vázla nám souhra, dělali jsme zbytečné chyby. Šance ale byly na obou stranách. Chyběl nám potrestaný Michal Rachůnek a taky Franc, který je na dovolené.“

Petr Malenovský, předseda Huštěnovic: „Jsme rádi, že jsme konečně zvítězili. Všichni jsme cítili, že už bylo potřeba zabrat. Výhra v Havřicích se ale nerodila vůbec lehce. Tam se nikomu nehraje dobře. Domácí jsou urostlí, důrazní, hrají jednoduchý fotbal a posílají balony do šestnáctky a tím si vytvářejí tlak a šance. Těžko se tomu čelí, ale zvládli jsme to. Herně jsme byli lepší a vypracovali si více brankových příležitostí. Dali jsme o gól víc. Rozhodnutí přinesla branka Trňáka po rohu.“

Branky: 50. Tomáš Janíček, 80. Roman Buráň - 17. Josef Kedra, 61. Rostislav Zlámalík, 77. Jan Trňák. Rozhodčí: Mahdal. Diváci: 55.