JANKOVICE – BÁNOV 4:0 (1:0)

Radek Šilc, sekretář Jankovic: „Jsme spokojení, jak jsme utkání zvládli. Už v prvním poločase jsme si vypracovali více brankových příležitostí, ale dali jsme pouze jeden gól. Bohužel se nám na konci prvního poločasu zranili dva hráči a museli nuceně střídat. Záložník Tomáš Večeřa má problémy se stehenním svalem a obránce Kubíka trápil kotník. O přestávce jsme věděli, že ještě není rozhodnuto, aly byli jsme trpěliví a věděli, že další šance přijdou, což se také potvrdilo. Druhý ¨poločas jsme zvládli s přehledem a soupeři nastříleli další tři branky. Závěr už jsme taktickou hrou zkušeně dohráli. Nyní nás čeká těžký týden. Už ve středu hrajeme pohár v Mařaticích, v neděli jedeme do Topolné. I když máme zraněné kluky, postup do finále poháru je pro nás velkou motivací. Každý si chce zase zahrát na ligovém stadionu. Důležitý je pro nás ale hlavně okresní přebor. I když mám pořád čtyřbodový náskok, Slavkov rovněž nezaváhal. Do konce zbývá sedm zápasů, bude to ještě zajímavé.“

Branky: 55. a 65. Radim Brázdil, 41. Vladimír Brázdil, 71. Martin Večeřa. Rozhodčí: Kubíček. Diváci: 120.

SLAVKOV – HORNÍ NĚMČÍ 3:1 (2:0)

Jaroslav Habarta, předseda Sokola Slavkov: „Vyhráli jsme zaslouženě, ale zápas jsme si za rozhodnutého stavu zbytečně zkomplikovali. V prvním poločase jsme byli lepší a zaslouženě šli do vedení. Když jsme v úvodu druhé půle přidat třetí gól, nebylo co řešit. Všechny branky jsme dali po pohledných kombinačních akcích. Měli jsme mnohem víc šancí, Janků ještě v prvním poločase trefil břevno. Místo toho, abychom se za stavu 3:0 a zápas v klidu dohráli, začali jsme blbnout a soupeře pustili do hry. Druhá půlka byla z naší strany špatná. Horní Němčí nebylo úplně marné, snažilo se. Na konci se hrálo více na naší polovině, ale kromě branky si hosté další šanci nevypracovali. Jejich akce končily před naší šestnáctkou.“

Branky: 26. Michal Janků, 30. Dominik Pěrka, 57. Martin Bukvic - 65. Josef Zámečník. Rozhodčí: Večeřa. Diváci: 150.

STRÁNÍ B – VLČNOV 2:3 (1:1)

Pavel Bruštík, trenér Strání B: „Pro diváky to byl krásný zápas. Já si ani po porážce nemám na co stěžovat. Mrzí mě jenom neproměňování šancí, což nás ale trápí celé jaro. Vlčnov byl na nás dobře připravený, hrál pohledný fotbal. Kombinoval po zemi, byl aktivní, na druhé straně velmi soupeř také velmi urputný a bojoval. Hosté byli opravdu dobří. Bylo na nich vidět, že za každou cenu chtějí vyhrát. O ten jeden gól byli asi lepší, pro nás to další ztráta. Vlčnov poslal do vedení Činčala, který se parádně trefil z trestného kopu. My jsme dokázali výsledek otočit, ale o náskok jsme brzy přišli a po brejkové akci a chybě obrany inkasovali rozhodující třetí gól. V rozkouskovaném závěru už jsme se nedostali do hry. Byl to vyrovnaný zápas se spoustou šancí. Oba týmy ještě podrželi brankáři.“

Branky: 32. Pavel Tóth, 67. Petr Ševčík - 10. Václav Činčala, 57. Adam Pešl, 70. Rostislav Gregor. Rozhodčí: Tureček. Diváci: 85.

POLEŠOVICE - JAROŠOV 3:6 (2:2)

Radek Svoboda, trenér Polešovic: „Byl jsem velmi překvapený z toho, jak Jarošov u nás hrál. I když jsem tři netrénoval, o soupeřích mám dobrý přehled. Vím, co která mužstva hrají. Jarošov ale u nás předvedl neskutečný výkon. Hosté hráli výborně po zemi, krátkými přihrávkami se jednoduše dostávali do šancí. Podobný systém hry v jsem této třídě neviděl. Jankovice ani Slavkov tak výborně proti nám nehráli. Divím, se že jsou v tabulce až šestí. Hosté byli od začátku aktivnější, ale kluci soupeře napadali a v první půli je stačili bránit Díky aktivnímu napadání a presinku jsme využili dvě chyby soupeře a o poločase drželi nerozhodný stav 2:2. Ve druhém poločase už se projevila lepší fyzická kondice hráčů Jarošova. Naši kluci už s hosty nestačili běhat. Prohráli jsme zaslouženě. Hráčům jsem nic nevyčítal. Bojovali, snažili se, schází jim fyzická kondice. Prostě je vidět, že se u nás netrénuje.“

Branky: 26. Radek Korvas, 33. Miroslav Kala, 89. Jiří Hasoň z penalty - 30., 35., 67. a 74. Filip Příplata, 57. Radek Korvas vlastní, 61. Vojtěch Jančík. Rozhodčí: Štulíř. Diváci: 100.

TOPOLNÁ – NEZDENICE 2:5 (1:2)

Libor Kolínek, organizační pracovník Nezdenic: „Bylo to hodně vyrovnané utkání. Domácím jsme ale uštědřili totální lekci z produktivity, protože jsme z většiny šancí dali gól. Zato hráči Topolné nebyli schopní v prvním ani druhém poločase z metru trefit prázdnou branku. I když Topolná byla v prvním poločase herně lepší, vyšel nám začátek a po brankách Struhaře a Zýky jsme vedli 2:1. I když se soupeř po přestávce snažil, přidali jsme další branky a domácí odpadli. Celkově jsme spokojením, z naší strany to bylo zasloužené vítězství, protože jsme proměnili šance a dali pět branek.“

Branky: 44. Ondřej Hoferek, 64. Jaroslav Hoferek - 11. Pavel Struhař, 13. Jan Zýka, 59. Tomáš Kociňák, 76. Marek Kolínek, 85. Michael Pavlis. Rozhodčí: Tureček. Diváci: 155.

BÍLOVICE – OSTROŽSKÁ LHOTA 2:0 (1:0)

Pavel Zlámal, předseda klubu TJ Bílovice: „Myslím, že jsme byli o něco lepší a zaslouženě vyhráli. Oba týmy si už v prvním poločase vypracovali několik příležitost. Nás podržel gólman Konečný, který hostům chytil dvě tutovky. Nás do vedení z penalty poslalTrubačík, druhý gól přidal v závěru prvního poločasu Dujka. Ve druhém poločase už jsme si náskok pohlídali. Zápas byl klidný, určitě nebyl tak vyhrocený jako před týdnem v Bánově, kam musela přijet sanitka. Momentálně máme na marodce čtyři hráče základní sestavy. Schází nám Semela, Jan Zlámal, Sedlář a Bajaja. Ani po výhře ale nijak nejásáme. Uvidíme, co bude dál. Kluci netrénují, v týdnu jsou ve školách nebo mají směny.“

Branky: 13. Vít Trubačík z penalty, 45. Jan Dujka. Rozhodčí: Bednář. Diváci: 150.

BŘEZOVÁ – OSTROŽSKÁ NOVÁ VES 1:3 (0:1)

Aleš Boček, brankář Ostrožské Nové Vsi: „Do Březové jsme jeli v oslabené sestavě, chybělo nám asi šest hráčů a na stopera se musel postavit náš trenér Voráč. Zápas byl vyrovnaný, gólové šance byli na obou stranách. Ve 22. minutě po ruce domácích ve vápně jsme kopali první penaltu zápasu, kterou Jurásek proměnil. Pak domácí přitlačili a ve 45. minutě se kopala penalta i na nás po jasném faulu. Domácí ale nedali. Druhý poločas začali domácí aktivně, ale góly jsme dávali my. V 57. minutě zvýšil Lorenc a v 74. minutě se po krásném sólu střelou z dvaceti metrů trefil Zálešák. V 75. minutě kopali domácí druhou penaltu, ale taky nedali. Březová se dočkala až na třetí pokus v 85. minutě. Zase z penalty dál gól Šmíd. Bylo to vybojované utkání, kluci hráli skvěle.“

Branky: 85. Martin Šmíd - 22. Josef Jurásek z penalty, 57. Pavel Lorenc, 74. Martin Zálešák. Rozhodčí: Rochovanský. Diváci: 97.

1. Jankovice 19 14 4 1 44:14 46

2. Slavkov 19 13 3 3 57:20 42

3. O. N. Ves 19 10 5 4 45:25 35

4. Březová 19 9 4 6 32:39 31

5. Strání B 19 9 3 7 37:27 30

6. Jarošov 19 8 3 8 45:34 27

7. Nezdenice 19 8 3 8 43:39 27

8. Ostr. Lhota 19 7 2 10 32:45 23