Hlučané si nepřišli na Bánov, v souboji posledního vítěze a poraženého semifinalisty doplatil na neproměněné šance v prvním poločase i chyby v defenzivě po změně stran.

„Z porážky tragédii neděláme, vyřazení bereme sportovně. Hodně kluků bylo na dovolených, sestava byla polátaná. Za nás nastoupili i nějací dorostenci, ale i tak jsme si v prvním poločase vytvořili více brankových příležitostí, ale dali jsme stejně jako soupeř jenom jeden gól. Domácí byli produktivní, ve druhé půli své možnosti ke skórování využili a zvítězili,“ zhodnotil duel jeden z trenérů Hluku B Jan Miroš.

Bánov bral zápas spíše jako přípravu, výhra nad nováčkem okresního přeboru a obhájcem trofeje jej ale potěšila. „Jsme rádi, že jsme utkání takto zvládli. Dali jsme víc gólů než soupeř, který si v prvním poločase vypracoval víc šancí,“ uznává domácí trenér Petr Franc.

„Jinak úvodní část byla vyrovnaná. Hosté ve druhé půli udělali vzadu pár chyb a my to potrestali. Ještě jsme nedali jednu penaltu, Borák nastřelil tyč,“ hlásí.

Zatímco Hluk B postrádal několik opor, Bánovu scházeli jenom Ryšávka s Horňákem. Oba byli na dovolené. Prvnímu mužstvu vypomohli tři dorostenci.

„Kluci zahráli velice dobře,“ chválil mladíky Franc.

Ten má k dispozici stejný kádr jako v minulé sezoně. Jen Klon zvažuje odchod do Slavkova. „Ale třeba si to rozmyslí,“ věří trenér.

Venku uspěl Jarošov, který to ale v Mistřicích neměl vůbec jednoduché. „Výhra 3:0 se nerodila úplně lehce,“ přiznává hrající trenér celku z Uherského Hradiště Zbyněk Pavlas.

Favorizovaným hostům na půdě soupeře z nižší soutěže scházel jen Svárovský, za Jarošov naopak nastoupili i dva dorostenci ze Starého Města, se kterým mají nově sdružený start.

„Myslel jsem si, že to od nás bude lepší, ale ve hře byly i pasáže, kdy jsme nechali Mistřice hodně hrát. Vypracovali si také dost příležitostí, na druhé straně my jsme taky zahodili další tutovky. Vysvobodil nás až druhý gól, který ale přišel docela pozdě. Zbytečně jsme se utkáním protrápili,“ uvedl Pavlas.

Dál jde i Žítková a Boršice u Blatnice, které zdolaly domácí Popovice 3:2. Béčko Uherského Ostrohu přetlačilo Drslavice 2:1.

Jalubí v derby před dvěma stovkami diváků přehrálo Velehrad 3:0.

„Výsledek je pro nás skvělý. Jsem rád, že jsme udrželi čisté konto. Hosté ale neproměnili penaltu i nějaké další šance. Na to, že nás v pátek bylo dvanáct a stejně jako ostatní bojujeme s absencemi, tak to kluci zvládli slušně,“ uvedl trenér Jalubí Filip Grebeníček.

K dispozici má stejný tým jako v minulé sezoně. „Samozřejmě někteří starší kluci už chtěli s fotbalem končit, ale tím, že tady máme výbornou partu, tak pořád pokračují, z čehož máme velkou radost,“ přiznává Grebeníček.

Jinak ale žádné nové tváře do Jalubí nedorazily. „Pořád se nám nedaří mužstvo nějakým způsobem doplnit, posílit. Něco jsme měli rozjednané, ale nakonec to nedopadlo. Zatím jedeme ve stávajícím režimu,“ hlásí Grebeníček.

Na Velehrad to stačilo. „Víme, že první zápasy bývají dost ošemetné, o čemž jsme se přesvědčili loni v Hluku, kde jsme dostali příděl a rozhodně jsme nechtěli loňský příběh opakovat,“ líčí.

V Jalubí byl v neděli k vidění klasický první zápas sezony. „Prvních deset minut bylo z obou stran hrozně nervózní. Po vzájemném oťukávání, kdy nikdo nechtěl moc hrát, se to trošku rozhýbalo. Iniciativa byla spíš na naší straně. Každý očekával, že jako účastník okresního přeboru budeme soupeře z nižší soutěže přehrávat, ale Velehrad byl dost zalezlý a čekal, co vymyslíme,“ popisuje Grebeníček.

„Kdyby skončil poločas 4:2 pro nás, asi by se nikdo nedivil, ale oba brankáři se několikrát vyznamenali,“ přidává.

Čekání na gól utnul v 50. minutě Dušan Melichárek. Bývalý ligový brankář si dal totiž smolný vlastní branku. „V té chvíli se to uvolnilo a my začali soupeře přehrávat. Velehradu jakoby docházely síly. My jsme chodili do přečíslení a bylo to o tom, zda šance proměníme, nebo ne. Hosté sice také několikrát zahrozili, ale nakonec jsme utkání zvládli,“ dodává Grebeníček.

Březolupy podlehly Nedakonicím 1:4. Hosté dorazili na utkání s jediným náhradníkem, hrát musel i trenér Michal Lukůvka. „I tak jsme měli utkání po celou dobu pod kontrolou,“ tvrdí kouč vítězů.

„Brzy jsme se ujali vedení, ale nějaké další šance jsme neproměnili. Soupeř nás za to potrestal a krásnou brankou srovnal na 1:1. My jsme za nerozhodného stavu znovu převzali otěže zápasu do vlastních rukou a vytvářeli si jednu šanci za druhou, dlouho jsme se ale nemohli střelecky prosadit. Další branky jsme přidali až ve druhém poločase, utkání se pak v klidu dohrávalo,“ zhodnotil duel Lukůvka.

Velkým překvapením skončil duel v Částkově, kde Bílovice prohrály 1:5. Hosté obdrželi všechny branky v prvním poločase. Čtyřikrát se trefil Radim Kaňa.

„Vědu z toho neděláme. V minulé sezoně jsme postoupili až do semifinále a rozbilo nám to celou sezonu. Bohužel v prvních deseti minutách jsme nedali dvě tutovky a pak dostali tři laciné branky. Za stavu 0:3 už jsme se vezli,“ povzdechl si bílovický trenér Martin Hrňa. Ten dal v poháru šanci i třem dorostencům z Kvítkovic, se kterými mají Bílovice sdružený start. „Jsou to naši kluci, kteří působí v Otrokovicích,“ vysvětluje Hrňa.

Čtyři branky zaznamenal i Jan Hubál, který pomohl k postupu Stříbrnicím ve Vážanech.

Kněžpole díky dvěma proměněným penaltám uspělo v Kostelanech nad Moravou, zápas vzbudil hlavně díky kontroverzním výrokům sudího velké vášně.

„Zápas se mi nehodnotí vůbec dobře. I když jsme vyhráli, nebylo to zasloužené. Nehráli jsme dobře, od nás to bylo utrápené. Navíc kvůli rozhodčímu, který utkání úplně pokazil, to bylo psychicky hodně náročné. Obě penalty byly přinejmenším sporné,“ přiznal kouč Kněžpole Radim Palčík.

„Domácí byli hodně naštvaní, v závěru to bylo vyhrocené,“ přidává.

Do Kněžpole se z Kunovic vrátil Šimík, další posilou je brankář Jan Dostálek z Bílovic, který má za sebou povedenou premiéru v novém klubu.

Bez boje postoupilo Strání B a Bystřice pod Lopeníkem. Jejich soupeři z Přečkovic a Starého Hrozenkova se totiž v neděli nesešli.

Okresní pohár, 1. kolo -
Výsledky: BÁNOV – HLUK B 5:2 (1:1). Branky: 53. a 84. z penalty Lukáš Franc, 8. Radek Kročil, 48. Roman Vašička, 62. Dominik Machalík, 84. Franc Lukáš (pen.) - 43. Machala Jan, 87. Zlínský David. Rozhodčí: Kroča. Diváci: 68.
MISTŘICE – JAROŠOV 0:3 (0:1). Branky: 37. Vojtěch Jančík, 76. Denis Laga, 89. Marek Běťák. Rozhodčí: Fišera. Diváci: 45.
POPOVICE – BORŠICE U BLATNICE 2:3 (1:3). Branky: 30. a 70. Lukáš Masaryk - 10. a 40. Dalibor Nosek, 5. Roman Abrhám. Rozhodčí: Zámečník. Diváci: 50.
JALUBÍ – VELEHRAD 3:0 (0:0). Branky: 50. Dušan Melichárek vlastní, 61. Tomáš Gajdorus, 74. David Blaha. Rozhodčí: Mahdal. Diváci: 200.
ŽÍTKOVÁ – HORNÍ NĚMČÍ 3:1 (2:1). Branky: 9. Dias Saden, 41. Pavel Rapant, 70. Matej Mikuš - 8. Marek Pospíšek. Rozhodčí: Hodulík. Diváci: 68.
BŘEZOLUPY – NEDAKONICE 1:4 (1:2). Branky: 11. Josef Blaha - 44. a 69. Ondřej Dvouletý, 1. Dominik Madzia, 88. Jan Hyrák. Rozhodčí: Moravanský. Diváci: 45.
UHERSKÝ OSTROH B – DRSLAVICE 2:1 (0:0). Branky: 60. Radek Větříšek, 75. Adam Větříšek - 59. Martin Vystrčil. Rozhodčí: Hutěčka. Diváci: 44.
ČÁSTKOV – BÍLOVICE 5:1 (5:0). Branky: 23., 32., 33. a 44. Radim Kaňa, 20. Tomáš Hoferek z penalty - 76. Lukáš Kamočai. Rozhodčí: Vacula. Diváci: 50.
VÁŽANY – STŘÍBRNICE/BORŠICE 2:6 (1:2). Branky: 16. a 75. Jakub Gotwald, 56. Marek Pavlíček - 35., 59., 63. a 80. Jan Hubál Jan, 33. Jaroslav Juřena, 48. Filip Klát. Rozhodčí: Králíček. Diváci: 62.
KOSTELANY NAD MORAVOU – KNĚŽPOLE 1:2 (1:1). Branky: 21. Dušan Marek - 30. Jakub Vychodil z penalty, 68. Dominik Hančík z penalty. Rozhodčí: Kubáň. Diváci: 70.
PŘEČKOVICE – STRÁNÍ B 0:3 KONTUMAČNĚ
BYSTŘICE POD LOPENÍKEM – STARÝ HROZENKOV 3:0 KONTUMAČNĚ